W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obraz Matki Bożej znajdujący się w ołtarzu głównym katedry w Odessie zostanie ukoronowany papieskimi koronami, które 3 sierpnia w Watykanie pobłogosławił papież Franciszek.
Skromny, cichy, pracowity, inteligentny, nie szuka sławy. Bóg i drugi człowiek są dla niego na pierwszym miejscu - tak o swoim przyjacielu bp. Piotrze Przyborku mówi ks. Krzysztof Terepka.
Wychowanie jest olbrzymim wyzwaniem. Przepaść między młodym i starszym pokoleniem stale narasta. Brak jest głębszego pedagogicznego podejścia do kształtowania młodego pokolenia, dlatego chcemy posłuchać specjalistów, porozmawiać na ten temat i poszukać wspólnie rozwiązań - powiedział Family News Service bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, zapraszając do udziału w V Kongresie Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września br. stacjonarnie i online.
Temat przymusowych nawróceń na islam i tworzącej napięcia społeczne tzw. ustawy o bluźnierstwie przeciwko Mahometowi stoi w centrum obchodzonego 11 sierpnia w Pakistanie Dnia Mniejszości Religijnych.
Władze nigeryjskiego stanu Ondo zatrzymały kolejnych podejrzanych o masakrę w dniu Pięćdziesiątnicy. Jak przyznała policja, aresztowani są związani z Państwem Islamskim Afryki Zachodniej (ISWAP), czyli nigeryjską gałęzią ISIS, którą rząd od samego początku podejrzewał o zorganizowanie zamachu.
Ostatniej doby Rosjanie intensywnie atakowali obwody ługański i doniecki. Ostrzelany został Charków i Mikołajów. „Jednak prawdziwie piekielną noc przeżył obwód dniepropietrowski, gdzie rosyjska artyleria zniszczyła wiele cywilnych budynków i obiektów infrastruktury miejskiej. Jest wielu zabitych i rannych” – powiedział w codziennym orędziu abp Światosław Szewczuk.
Od trzech lat członkowie parafii Matki Bożej Wniebowziętej w Río Cuarto w Argentynie wyjeżdżają na misję solidarności wśród rdzennej ludności Wichi, na granicy z Boliwią i Paragwajem. „Iść na misję to wyjść poza siebie” – powiedział Franciszek w wideoprzesłaniu skierowanym do rodaków.
Kościół jako wspólnota przestaje być wiarygodnym świadkiem Chrystusowego pokoju, gdy przykłada rękę do podziałów, gdy promuje jednych, a innych wyklucza – mówił bp Damian Muskus OFM podczas nabożeństwa pojednania na Przeprośnej Górce w Olsztynie pod Częstochową. Modlili się tam pątnicy z archidiecezji krakowskiej.
O pokusach utrudniających dzielenie się darem pokoju mówił bp Damian Muskus OFM podczas nabożeństwa pojednania na Przeprośnej Górce w Olsztynie pod Częstochową, na ostatnim etapie wędrówki krakowskiej pielgrzymki na Jasną Górę.
Przemysław Czarnek odwiedził dzieci i młodzież polonijną przebywającą w Kazimierzu Dolnym na obozie organizowanym przez KUL.
Powstał trzeci sklep stacjonarny z pieczywem i wypiekami Domu Miłosierdzia.
O końcu ziemskiego życia Matki Jezusa oraz istocie kultu maryjnego mówi o. dr hab. Daniel W. Stabryła OSB.
Jeżdżą do wiosek przylegających do linii frontu, bo tam największa bieda. Wożą żywność i lekarstwa, ale przede wszystkim wsparcie duchowe. – Ludzie pragną teraz Boga bardziej niż chleba – mówią polskie szarytki z Odessy.
Czyli o tym, jak siostra niepokalanka pomogła odkryć wielką postać…