Około 20 tysięcy młodych ludzi z Polski spodziewanych jest na tegorocznym Jubileuszu Młodych w Rzymie na przełomie lipca i sierpnia.
W stulecie kanonizacji proboszcza z Ars przypomniano o wielkości jego wiary i świadectwa. „Skromna parafia na francuskiej wsi stała się duchowym centrum Europy” – powiedział prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa kard. Lazzaro Heung-sik You. Przeslanie południowokoreańskiego hierarchy wyświetlono podczas sobotniej Mszy świętej w sanktuarium w Ars-sur-Formans.
Będziemy dziękować za 950 lat struktur diecezji. W wymiarze duchowym to czas, kiedy Kościół jest posłany, aby głosić Ewangelię, dawać świadectwo o Chrystusie – podkreślił biskup płocki Szymon Stułkowski w kontekście obchodów centralnych 950-lecia istnienia jednej z najstarszych polskich diecezji, które odbędą się w sobotę 7 czerwca w Orlen Arenie.
„Uważam, że nie jest obcy kulturze chińskiej".
Peregrynacja relikwii obejmie 10 stanów i 30 miejsc w kraju.
Istnieje uzasadniona obawa, że na eutanazję decydować się będą osoby cierpiące na depresję.
W niedzielę na Górze św. Anny spotkali się uczestnicy XXX Pielgrzymki Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Głównymi uczestnikami spotkania byli przedstawiciele mniejszości niemieckiej. Obecna była także delegacja polskich Romów.
„Pragnę przypomnieć, że wczoraj w Braniewie w Polsce zostały beatyfikowane: Krystyna Klomfass oraz czternaście współsióstr ze Zgromadzenia św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy, zamordowane w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej na terytoriach dzisiejszej Polski. Pomimo atmosfery nienawiści i terroru wobec wiary katolickiej, nie zaprzestały one posługiwania chorym i sierotom” – powiedział Leon XIV przed modlitwą Regina Coeli w Watykanie.
Wybitny poeta, autor ponad pięćdziesięciu tomów poezji, serdeczny człowiek, świetny kaznodzieja, na którego kazania do kościoła wizytek przychodziły tłumy ks. Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 w Warszawie. W życiu - mówił ks. Twardowski - najważniejsze jest samo życie. A zaraz potem miłość.