Gdyby nie było Rzymu, wtedy Kraków byłby Rzymem. Krakowskie sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II nieprzypadkowo położone są tuż obok siebie.
Do ks. Piotra Wenzla, tuż przed wyjściem pielgrzymki na Jasną Górę, przyszedł z płaczem chłopak z noclegowni. Powiedział, że bardzo chciał iść, ale nie da rady. Pokazał stopy, które odmroził zeszłej zimy. Były bez palców.
Po raz drugi kombatanci, sympatycy i członkowie Narodowych Sił Zbrojnych spotkali się w bazylice krzeszowskiej. Podczas uroczystej Mszy św. utwór Mozarta śpiewały chór i orkiestra kameralna z Bawarii. Tuż po Mszy św. do Krzeszowa dotarli pielgrzymi z Legnicy, zdążający na Wielki Odpust Krzeszowski.
Zdjęcia: Roman Tomczak /Foto Gość
Przed słupskim kościołem pw. św. Maksymiliana M. Kolbego stanęła figura Maryi - Jutrzenki nowego świata. To wotum parafian w 1050. rocznicę chrztu Polski i 75. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona wspólnoty. Zdjęcia: Karolina Pawłowska / Foto Gość
W byłym nazistowskim obozie zagłady KL Auschwitz-Birkenau w niedziele 14 sierpnia 2016 r. odbyły się obchody 75. rocznicy śmierci o. Maksymiliana Kolbego. O. Kolbe dobrowolnie zgłosił się, by zastąpić współwięźnia skazanego na śmierć głodową. W uroczystościach wzięli udział liczni przedstawiciele duchowieństwa, z kard. Stanisławem Dziwiszem na czele, przedstawiciele władz z premier Beatą Szydło, a także współbracia męczennika - franciszkanie konwentualni. Zdjęcia: Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Ks. Dariusz Kałuża rodem spod Pszczyny został biskupem diecezji Goroka w Papui-Nowej Gwinei. Specjalnie dla czytelników "Gościa" pokazuje swoje zdjęcia z misji w tym państwie.