Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Papież Franciszek przyleciał z Timoru Wschodniego do Singapuru, który jest ostatnim etapem jego 12-dniowej podróży po Azji i Oceanii. W mieście-państwie, symbolu nowoczesności i dobrobytu, papież spędzi dwa dni.
Około 600 tys. osób przybyło na mszę odprawioną we wtorek przez papieża Franciszka niedaleko stolicy Timoru Wschodniego - Dili. Liczbę tę podały lokalne władze. To prawie połowa narodu tego kraju, którego 98 procent ludności to katolicy. Na błoniach Tasitolu zgromadzili się też wierni z Indonezji.
Dziesiątki tysięcy osób przybyły we wtorek na nadmorskie błonia Tasitolu w Dili, stolicy Timoru Wschodniego, na mszę pod przewodnictwem papieża Franciszka. Całe miasto opustoszało; wszyscy zmierzają ulicami i drogami na miejsce mszy.
Subkomandoria Polska Zakonu Joannitów po raz pierwszy zorganizuje Dzień Rycerski - poinformowało stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy. Wydarzenie zagości między 13 a 15 września w Krzyżowej i Świdnicy. Kontynuatorzy tradycji średniowiecznego zakonu zajmują się głównie działalnością charytatywną.
Papież Franciszek, który rozpoczął w poniedziałek wizytę w Timorze Wschodnim, w pierwszym przemówieniu wygłoszonym w tym kraju przywołał jego dramatyczną historię, poprzedzającą uzyskanie niepodległości w 2002 roku. Na ulicach stolicy, Dili, papieża powitały entuzjastycznie dziesiątki tysięcy osób.
Papież Franciszek przybył w poniedziałek wczesnym popołudniem czasu miejscowego do stolicy Timoru Wschodniego, Dili, gdzie spędzi dwa dni. To trzeci etap jego podróży, po wizytach w Indonezji i Papui-Nowej Gwinei.
Papież Franciszek, przebywający w Papui- Nowej Gwinei, podziękował misjonarzom za ich pracę na tych terenach. Podczas spotkania z biskupami i przedstawicielami duchowieństwa apelował, by kontynuowali swoją misję jako "świadkowie odwagi, piękna i nadziei".
Papież Franciszek przybył w piątek do Papui-Nowej Gwinei, 40 lat po pierwszej, historycznej wizycie świętego Jana Pawła II w tym kraju. Polski papież odwiedził ten kraj także później, w 1995 roku. Ok. 95 proc. ludności tego kraju w Oceanii stanowią chrześcijanie, w większości protestanci.
Nie chodzi tylko o wzajemną uprzejmość, ale o przyjaźń.
Wizyta w Meczecie Niepodległości w stolicy Indonezji Dżakarcie i udział w spotkaniu międzyreligijnym oraz msza dla kilkudziesięciu tysięcy wiernych to najważniejsze wydarzenia czwartku, trzeciego dnia podróży papieża Franciszka do tego kraju w południowo- wschodniej Azji.
Jest patronem pustelników, rybaków i marynarzy włoskich, a także wielu południowo-europejskich miast.