Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Po renowacji, z okazji 20. rocznicy kanonizacji św. s. Faustyny, powrócił on do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Na przykładzie spowiedzi w archikatedrze wrocławskiej odpowiadają ks. kan. Paweł Cembrowicz i ks. dr Aleksander Radecki.
W USA tajemnica spowiedzi jest chroniona również przez prawo stanowe. Są jednak sytuacje, w których sądy i władze kwestionują bezwzględny „immunitet” spowiedników.
Ksiądz używający komórki podczas spowiedzi dopuszcza się poważnego nadużycia. Niewyobrażalne jest, by w czasie sakramentu pokuty spowiednik równocześnie korzystał z mediów społecznościowych czy pisał SMS-y.
Boimy się tego, czego nie znamy. Z czym nie jesteśmy oswojeni. Trochę jak z pierwszym smartfonem, komputerem, wyprawą samolotem, czy bankomatem.
Pan Bóg odwdzięczy się wam radością za godziny spędzone w konfesjonale - powiedział papież do rzymskich księży.
Niech nasze kościoły pozostaną otwarte w tym Roku Świętym, a my czekajmy w konfesjonałach – apeluje do księży prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa.
Na placu przed Galerią Krakowską wolontariusze ze Stowarzyszenia "Wiosna" wraz z ks. Jackiem Stryczkiem dzielili się swoją radością.
Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem ks. Jacek Stryczek przypominał ludziom o duchowym przygotowaniu do dobrego przeżycia świąt. Zdjęcia: Paulina Smoroń /Foto Gość
Tajemnica spowiedzi jest nienaruszalna i Kościół nie dopuszcza co do tego żadnych wyjątków. Uściślił nawet w 1988 r. odnośne normy.
Jest patronem pustelników, rybaków i marynarzy włoskich, a także wielu południowo-europejskich miast.