Na placu archikatedralnym odbyły się główne uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Płaczącej w związku z cudem lubelskim, który wydarzył się 3 lipca 1949 roku.
Save the Children alarmuje odnośnie sytuacji w Nigrze. Dotkliwa susza sprawia, że zagrożone jest życie milionów dzieci. Do kraju przybyło w tym roku 36 tys. uchodźców z Mali, Burkina Faso i Nigerii, uciekających przed eskalacją przemocy.
Pątnicy przekonują, że mimo trudności i upałów, warto wybrać się w drogę. W ciężkim plecaku intencji także te o pokój na Ukrainie.
Kościół w Nikaragui wciąż doświadcza prześladowań ze strony prezydenta Daniela Ortegi. Dobiega końca proces odebrania Misjonarkom Miłosierdzia osobowości prawnej m.in. z powodu oskarżenia o „pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu i rozprzestrzeniania broni masowego rażenia”.
Wielu turystów z Francji nie wie już, czym jest Lourdes i co się tu wydarzyło.
W Wadowicach zakończył się X Ogólnopolski Zjazd Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" z udziałem około 800 członków rodzin z całego kraju. Uroczystej Mszy św. w bazylice NMP na zakończenie spotkania przewodniczył w niedzielę 3 lipca bp Robert Chrząszcz, bp pomocniczy archidiecezji krakowskiej.
Na polecenie Papieża Franciszka archiwalne zasoby Watykanu zawierające dokumentację próśb o pomoc kierowanych przez Żydów do Stolicy Apostolskiej w czasie drugiej wojny światowej, są od czerwca ogólnodostępne w Internecie.
„Mimo wszystko wielu ludzi wraca do Odessy” – powiedział biskup diecezji odesko-symferopolskiej Stanisław Szyrokoradiuk. W rozmowie z portalem Vatican News przypomniał, że od początku wojny było wielu, którzy zwracali się do struktur kościelnych o pomoc w ucieczce w spokojniejsze rejony kraju lub za granicę, np. do Polski czy Niemiec. „Ale teraz sytuacja się zmieniła" - zaznaczył.
W rozważaniu na Anioł Pański Papież Franciszek zastanawiał się nad tym, jak nieść innym dobrą nowinę Ewangelii. Podkreślił, że nie wystarczy mieć doskonałych planów duszpasterskich, zwoływać tłumy i posiadać wiele środków. „Jeśli nie ma gotowości do braterstwa misja ewangelizacyjna nie posuwa się naprzód” – mówił Ojciec Święty.
Dla Kościoła katolickiego w Demokratycznej Republice Konga 2 lipca 2022 r. zostanie zapamiętany jako "historyczny dzień". Wczoraj wieczorem w Kinszasie zostały podpisane umowy między Konferencją Episkopatu Demokratycznej Republiki Konga (Cenco) a rządem, które uznają autonomiczny status Kościoła katolickiego, do tej pory zarejestrowanego przez państwo jako stowarzyszenie non-profit.
Chrześcijanina rozpoznaje się po tym, że niesie pokój - powiedział w niedzielę w Watykanie papież Franciszek podczas mszy, którą odprawił dla wspólnoty Kongijczyków z Rzymu. Bazylikę Świętego Piotra wypełniły afrykańskie śpiewy i tańce.