Letnie Kino u Franciszkanów

Codzienne projekcje ambitnych i lżejszych filmów dla dzieci i dorosłych - to propozycja klasztoru franciszkanów w Chęcinach na dwa ostatnie tygodnie wakacji.

Letnie Kino ruszyło 15 sierpnia wieczorem projekcją „Próby ogniowej”, czyli amerykańskiego obrazu Alexa Kendricka. Dzisiaj – „Sekret jej oczu” reprezentujący kino argentyńskie.
Letnie Kino przy ul. Franciszkańskiej potrwa do 28 sierpnia. Codziennie kinomani mogą skorzystać z nowej propozycji, zawsze ok. godz. 20, po zapadnięciu zmroku, na dziedzińcu franciszkańskiego klasztoru.

„Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wieczorne pokazy filmowe. Chcemy zaprezentować kilkanaście obrazów polskich i zagranicznych, których być może niektórzy z nas jeszcze nie mieli okazji obejrzeć” – zaprasza o. Tomasz Pawlik. Zapewnia, że różnorodność gatunkowa repertuaru gwarantuje, iż każdy miłośnik kina znajdzie coś dla siebie.

W Letnim Kinie przeważają filmy amerykańskie, a wśród nich są filmy muzyczne, dramaty, komedie, filmy obyczajowe i familijne. Kino australijskie reprezentuje komedia romantyczna „Życie od kuchni” Scotta Hicksa, a polskie - cztery tytuły, m.in. „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, czy „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego. Wyświetlane będą także komedie i kreskówki dla dzieci.

Franciszkanie, po odzyskaniu zabudowań klasztornych wraz ze średniowiecznym kościołem (oddanych w 1970 r. na cele turystyczne), prowadzą przy kościele (poświęconym ponownie w 1997 r. przez bp. Kazimierza Ryczana) - działalność duszpasterską, mają także szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży. Przy klasztorze działa ponadto od 2004 r. Ośrodek Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano”. Powstał z inicjatywy franciszkanów, osób duchownych i świeckich zaangażowanych w pomoc ludziom uzależnionym. Jest prowadzony przez klasztor i wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną w budynkach przyklasztornych z XVII w., zaadaptowanych do tego celu. W ośrodku prowadzona jest wyspecjalizowana terapia osób uzależnionych od narkotyków, realizowana w trybie stacjonarnym i długoterminowym.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8