Ojciec Święty spotkał się z Siostrami Karmelitankami Posłanniczkami Ducha Świętego.
Na potrzebę prawdziwego głoszenia Ewangelii, a nie „paplania”, które jest jego przeciwieństwem, wskazał Ojciec Święty podczas spotkania z Siostrami Karmelitankami Posłanniczkami Ducha Świętego.
Słowo Boże musi dotrzeć do wszystkich
Papież Franciszek, nawiązując do przeżywanego przez zakon jubileuszu 40. rocznicy założenia oraz do trwającej Kapituły Generalnej, wskazał na potrzebę codziennego zaangażowania w służbę ewangelizacji oraz przekazywanie Słowa Bożego. „Głoszenie Ewangelii całemu światu jest misją wszystkich chrześcijan” - podkreślił Ojciec Święty. Jednocześnie przestrzegł przed zbędną „paplaniną”, która jest przeciwieństwem głoszenia Dobrej Nowiny. Dodał, że „paplanina” jest zawsze „potępieniem drugiego”. Zachęcił także, aby pomóc tym, którzy popadają w „gadulstwo”, by jak najszybciej się z niego „wydostali”.
Ewangelizacja na wielu płaszczyznach
Zakon Sióstr Karmelitanek Posłanniczek Ducha Świętego został założony 30 lipca 1984 r. przez siostrę Marię Josè do Espirito Santo. Ich motto brzmi: „Kontemplować, aby ewangelizować w świetle Bożego Ducha Świętego”. Siostry traktują modlitwę przeżywaną osobiście i wspólnotowo jako centrum swojej duchowości i angażują się w ewangelizację poprzez różne działania duszpasterskie w parafiach, grupy modlitewne, wizyty rodzinne, animację liturgiczną, rekolekcje, misje ludowe, ale także poprzez radio, telewizję, media społecznościowe, muzykę i książki. Ich charyzmat wynika z pilnej potrzeby ewangelizowania ludzi, którzy żyją z dala od Boga, pogrążeni w swoich problemach.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
Pobożność ludowa to główna siła napędowa korsykańskiego katolicyzmu.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
To nie wojna. T korzystanie z praw zagwarantowanych w konstytucji.