Przyjedźcie do Berlina

Nowy metropolita Berlina zaprosił Polaków do udziału we wrześniowej Mszy z Benedyktem XVI na stołecznym stadionie olimpijskim. Abp Rainer Maria Woelki podkreślił, że to dla niego szczególne wyzwanie być tak młodym arcybiskupem Berlina i móc gościć Ojca Świętego. Dzisiaj pierwszy raz dotychczasowy biskup pomocniczy Kolonii miał okazję, by przedstawić się swojej nowej diecezji.

Zainteresowanie nowym ordynariuszem Berlina było dziś bardzo duże. Przez półtorej godziny nominat odpowiadał na pytania prasy. Zaznaczył, że w archidiecezji Berlina nie trzeba wymyślać Kościoła na nowo i nie przychodzi on jako ktoś, kto wszystko zmieni, ale ktoś, kto chce słuchać i służyć. Największe emocje wśród niemieckich dziennikarzy wzbudzały kwestie domniemanej przynależności hierarchy do Opus Dei oraz jego stosunek do homoseksualistów. Łagodząc je bp Rainer Maria Woelki powiedział, że zawsze był księdzem diecezjalnym i nie przynależy do żadnych ruchów w Kościele, mimo że doktorat obronił na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce prowadzonym przez Opus Dei. Berlińskim homoseksualistom zaproponował spotkanie i rzetelny dialog, choć zaznaczył, że w tych kwestiach kieruje się nauką Kościoła.

Na pytanie Radia Watykańskiego o wrześniową wizytę Papieża w swojej ojczyźnie nominat powiedział, że dziękuje Polakom za dużą liczbę zgłoszeń na to spotkanie. Według niego Niemcy są wdzięczni Polakom za Jana Pawła II a pośrednio nawet za Benedykta XVI: „Postaci Jana Pawła II i Benedykta XVI nie da się rozdzielić, dlatego katolicy z Polski powinni przyjechać do Berlina. Serdecznie zapraszam i będę się cieszył, jeśli wielu z nich tutaj przyjedzie”.

Wizyta Papieża w Berlinie odbędzie się 22 września. Miesiąc wcześniej, 27 sierpnia, odbędzie się ingres nowego arcybiskupa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8