Dzięgielów: Tydzień Ewangelizacyjny w deszczu

Kilkaset osób odwiedziło do tej pory Dzięgielów koło Cieszyna, gdzie 2 lipca rozpoczął się Tydzień Ewangelizacyjny – największe w Europie spotkanie Kościoła luterańskiego i jedno z największych wydarzeń ekumenicznych. Tegorocznemu przedsięwzięciu nie sprzyja pogoda. Od kilku dni w Beskidach leje deszcz i jest zimno.

Mimo to, nieprzerwanie odbywają się koncerty, nabożeństwa oraz seminaria m.in. o pracy z dziećmi na ulicy i osobami pokrzywdzonymi, Izraelu oraz pierwsze zajęcia dla nastolatków i dzieci.

Dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła ewangelicko-augsburskiego – organizatora imprezy – ks. Grzegorz Giemza, przypomniał, że Tydzień jest imprezą otwartą i ma charakter ekumeniczny. „Współpraca międzywyznaniowa to wspólna realizacja zadania misyjnego w pojednanej różnorodności, gdzie nikt nie jest zmuszany do zrezygnowania z Kościoła, który wybrał i w którym zdecydował się żyć. Dlatego, obojętnie z jakiego Kościoła jesteś, jesteś tu mile widziany” – powiedział duchowny w czasie niedzielnego spotkania ewangelizacyjnego.

Tydzień odbywa się pod hasłem „Mówcie prawdę”. Wyjaśniając przesłanie imprezy, tegoroczny ewangelista, ks. Leszek Czyż, zauważa, że w codziennych relacjach ważną rzeczą jest to, żebyśmy byli prawdomówni. „Problemem nie jest to, że ktoś mówi prawdę, ale co my z tą prawdą robimy. Jezus był tym, który mówił prawdę o sobie i o człowieku. Prawda wyzwala, a świadomość prawdy o samych sobie jest niezbędna do codziennego życia” – dodaje.

Ekumeniczne spotkanie nieopodal polsko-czeskiej granicy potrwa do 10 lipca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9