Częstochowa: pielgrzymka przyjaciół szkół katolickich

Na Jasnej Górze odbyła się XIII Pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Spotkanie przebiegało w duchu dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. Jak każdego roku towarzyszyły mu słowa Papieża: „Jesteśmy piękni pięknem Twoim Panie”. W pielgrzymce wzięło udział ponad 2,5 tys. osób.

Wiceprezes stowarzyszenia Maria Chodkiewicz wyjaśniła, że celem spotkania jest przede wszystkim zawierzenie społeczności szkolnej Matce Bożej oraz prośba o wytrwałą realizację misji integralnego kształcenia w placówkach katolickich: „Misja została zawarta w programie wychowawczym, została zamieniona na działania szkolne, zarówno te formacyjne, wychowawcze, jak i ściśle edukacyjne”.

Podczas Mszy celebrowanej na jasnogórskim szczycie biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz przypomniał, że stowarzyszenie powstało jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II „do nowej ewangelizacji”. Podkreślił, że ludzie młodzi zajmowali zawsze szczególne miejsce w sercu Papieża, który mówił, że im ufa, że w nich wierzy, że młodzież jest jego nadzieją. Dlatego powinni oni realizować jego wołanie: „Bądźcie ludźmi sumienia, takimi, którzy otwierają się na propozycje Pana Boga i realizują je w swoich słowach i swoich czynach”.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich powstało w 1990 r. Aktualnie prowadzi 103 szkoły i przedszkola na różnych poziomach kształcenia w 15 polskich diecezjach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9