Sąd przekracza kompetencje - homozwiązki adoptują

Brazylijski Sąd Najwyższy jednogłośnie przyznał związkom homoseksualnym prawo do adopcji dzieci.

Reklama

Według wielu komentatorów trybunał przekroczył tym samym swoje kompetencje, ponieważ prawo ustanawia parlament, a za jego przestrzeganie odpowiedzialny jest rząd. W związku z decyzją Sądu Najwyższego uznającą związek osób tej samej płci za podobny do związku małżeńskiego kobiety i mężczyzny, Konferencja Episkopatu Brazylii wystosowała przesłanie do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

W opublikowanej deklaracji pasterze tutejszego Kościoła przypominają podstawową zasadę instytucji rodziny i wyjaśniają różnicę zachodzącą między związkiem mężczyzny i kobiety a związkiem osób tej samej płci. Ponadto biskupi potępiają jakiekolwiek przejawy dyskryminacji i przemocy przeciw godności osoby ludzkiej.

Według biskupów „stawianie na równi związków osób tej samej płci i rodziny niewłaściwie charakteryzuje tożsamość tej ostatniej i zagraża jej stabilności. Jest faktem oczywistym, że rodzina należy do niezrównanych zasobów ludzkich i społecznych, będąc ponadto wielką dobrodziejką ludzkości. Ułatwia ona integrację wszystkich pokoleń, zapewnia opiekę chorym i starszym, spieszy z pomocą bezrobotnym i osobom dotkniętym kalectwem. Dlatego też ma prawo, aby była dowartościowana i chroniona przez państwo”.

Biskupi wyrażają „zaniepokojenie widząc władze przekraczające granice swoich kompetencji, jak to zdarzyło się ostatnio z decyzją Sądu Najwyższego. To nie pierwszy raz w Brazylii zachodzą konflikty tego rodzaju, które kompromitują aspekt etyczny polityki”. W końcowej części noty proszą Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, źródło życia i Pana historii, który narodził się, wzrastał i żył w Świętej Rodzinie z Nazaretu, aby oświecił naród brazylijski i jego rządzących, zobowiązanych do promocji i obrony rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7