Szansa czy pułapka?

Czym jest in vitro z medycznego punktu widzenia? Jakie korzyści, a jakie szkody są z nim związane? Na ten temat rozmawiali uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu „Twój czas, Twój wybór”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, 14 kwietnia 2011 roku w Domu Studenta Pallotti-Hostel.

Szansa czy pułapka?   KSM O procedurze opowiadała prelegentka - lek. Ewa Maria Prokop. Spotkanie miało charakter warsztatów, uczestnicy nie tylko słuchali, ale też odpowiadali na pytania w formie quizu i dzielili się swoimi poglądami. W oparciu o przekazaną im wiedzę naukową sami starali się sobie odpowiedzieć na tytułowe pytanie: czy in vitro jest szansą, czy pułapką?

Dyskutowano m.in. o problemach etycznych: kiedy zaczyna się ludzkie życie i czy można powiedzieć, że zarodki są mniej ważne niż dziecko, które przyjdzie na świat. „Powstałe w wyniku procedury zarodki nie maja równej szansy na rozwój. Selekcja na podstawie oceny morfologicznej pozwala embriologom na decyzję odnośnie transferu części z nich”- powiedziała lek. Ewa Maria Prokop.

Została też poruszona inna ważna kwestia: sztuczne zapłodnienie nie jest metodą leczenia. „Zapłodnienie poza ustrojowe nie jest metodą leczenia nie płodności. W klinikach in vitro cykl stymulacji owulacji stosuje się często już na drugiej wizycie bez przeprowadzenia dokładnej diagnostyki”-podkreśliła prowadząca.

Jedną z metod, dzięki której można wyleczyć niepłodność, jest naprotechnologia. Właśnie jej zostanie poświęcone kolejne spotkanie z cyklu, które odbędzie się  12 maja o godz. 19.30.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9