Open Doors: Światowy Indeks Prześladowań to przede wszystkim historie ludzi

8 stycznia br. ukazał się najnowszy Światowy Indeks Prześladowań.

„Światowy Indeks Prześladowań to nie tylko liczby. To przede wszystkim ludzie, którzy tak jak my chcą w spokoju żyć, zakładać rodziny i wyznawać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa” – podkreśla Łukasz Wilczyński z Żywca, prelegent stowarzyszenia Open Doors, publikującego ten doroczny raport. 18 stycznia br. ukazał się najnowszy Światowy Indeks Prześladowań. Jest to ranking 50 krajów, w których chrześcijanie spotykają się z największymi prześladowaniami i dyskryminacją z powodu swojej wiary.

Jak zaznacza przedstawiciel międzynarodowej organizacji, pomagającej prześladowanym chrześcijanom, za przedstawionymi w raporcie liczbami kryją się losy konkretnych ludzi. „I właśnie dlatego odwiedzam parafie i wspólnoty między innymi z naszej diecezji, by opowiadać o tych ludziach i prosić o modlitwę w ich intencjach” – tłumaczy.

Zdaniem Wilczyńskiego, z opublikowanego niedawno raportu wynika, że intensywność prześladowań wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim.„Na całym świecie ponad 360 milionów chrześcijan z powodu swojej wiary doświadcza silnych prześladowań. W 50 krajach ujętych w Światowym Indeksie Prześladowań 312 milionów w chrześcijan doświadcza prześladowań w stopniu bardzo, a nawet ekstremalnie wysokim. Przemoc wobec chrześcijan dramatycznie nasiliła się w rejonie Afryki subsaharyjskiej” – wylicza i zauważa, że pojawienie się Nikaragui w pierwszej pięćdziesiątce i prześladowania szczególnie wobec Kościoła katolickiego w tym kraju pokazują, że źle dzieje się również w Ameryce Łacińskiej.

Więcej informacji o Światowym Indeksie Prześladowań 2023 można znaleźć na stronie opendoors.pl/sip

Open Doors to sieć 25 stowarzyszeń w Europie i Ameryce, które mobilizują ludzi dla sprawy prześladowanych chrześcijan. Pracuje dla niej niemal 1400 osób na całym świecie. Wspiera duchowo i materialnie prześladowanych wyznawców Chrystusa, dostarcza im Pismo Święte, chrześcijańską literaturę, prowadzi kursy i projekty samopomocowe, dodaje otuchy więźniom, poprzez wolontariuszy pomaga rodzinom zamordowanych męczenników. Open Doors informuje opinię publiczną o prześladowaniach chrześcijan w XXI wieku, organizuje wykłady i spotkania, wydaje publikacje, zachęca do modlitwy za dotkniętych prześladowaniami oraz nawołuje do konkretnego wsparcia.

Każdego roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań, w którym ukazuje 50 krajów należących do największych prześladowców wyznawców Jezusa Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11