Sama przeciw wszystkim

Historia walki z okrutną tradycją - spotkanie online 29 września 2022, o godz. 17:00.

Monika Wanijru z Kenii i jej Entito Africa, poprzez edukację walczy z rytualnym obrzezaniem dziewcząt. GoodNetwork, aby  wspierać Monikę w jej walce, zaprasza na spotkanie on line, podczas którego Kenijka przedstawi swoją historię, ale przede wszystkim opowie, jak to jest być liderką w tak niesprzyjającym środowisku, walczącą ze swoją własną tradycją.

GoodNetwork Sama przeciw wszystkim

GoodNetwork to sieć szkół i organizacji z wielu krajów, których łączy idea Rozmawiasz-Pomagasz.

"W Afryce mówimy o niej Talk&Help, w Ameryce Łacińskiej – Hablas – Ayudas. Jesteśmy społecznością aktywnych ludzi, która chce wiedzieć, komu pomaga, jak wykorzystywana jest ta pomoc, osobiście znać ludzi, których wspieramy w odległych krajach i z którymi realizujemy wspólne projekty edukacyjne oraz być z nimi w ciągłym kontakcie" - informuje organizacja.

Celem GoodNetwork jest upowszechnianie nowego modelu edukacji i wsparcia, w którym szkoły, klasy czy środowiska z odległych krajów realizują wspólne lekcje, warsztaty i projekty, oparte na międzykulturowej egzotyce, kluczowych wartościach oraz rozwijaniu postaw wolontariackich i zaangażowania społecznego.

"Dążymy do tego, aby szkoły w Polsce i innych krajach nawiązywały i rozwijały współpracę ze szkołami i organizacjami położonymi daleko, np. w Kenii, Ugandzie, Nigerii, Malawi czy Ekwadorze. Zależy nam, aby uczniowie uczyli się nawzajem od siebie, rozwijali wartościowe relacje i przyjaźnie, wypełniając Internet pozytywną treścią. Ponadto pomagali sobie okresowo, stając się lepszymi ludźmi i prawdziwymi liderami w swoich środowiskach.

W taki sposób organizacja wspiera szkoły, misje, sierocińce i ośrodki wychowawcze w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Więcej na: www.goodnetwork.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7