Papież: Chrześcijaństwo nie składa się z serii zakazów

"Chrześcijaństwo nie składa się z serii zakazów, które duszą pragnienie szczęścia, lecz jest projektem życia zdolnym napełnić serce" - powiedział w sobotę papież Franciszek. Przestrzegał przed powierzchownym podejściem do życia.

Podczas spotkania z młodzieżą z Syromalabarskiego Kościoła katolickiego w Watykanie papież zachęcał: "Nie bójcie się zbuntować przeciwko rozpowszechnionej tendencji do tego, by sprowadzać miłość do czegoś banalnego, pozbawionego piękna, jedności, wierności i odpowiedzialności".

"To dzieje się wtedy, kiedy wykorzystujemy innych do naszych egoistycznych celów, jak przedmioty; serca pękają i pozostaje smutek" - ostrzegł.

Franciszek zaznaczył, że obecne czasy są "naznaczone przez kulturę płynną albo wręcz gazowaną". "Życie nabiera sensu i jest owocne, kiedy powiemy +tak+ Jezusowi" - wskazał.

Czytaj:  Praga: biskup przestrzega polityków gotowych poprzeć „małżeństwa” homoseksualne

Przestrzegał przed mentalnością w duchu "powierzchowności" i "odrzucania" innych.

Papież spotkał się także z delegacją zgromadzenia misyjnego kombonianów. Powiedział im: "Często i mówię to z goryczą widzimy, że niektóre wspólnoty zakonne to prawdziwe piekło, piekło zazdrości, walki o władzę".

"A gdzie jest miłość?" - zapytał. Stwierdził też: "Łaska Boża nas ratuje. Bez Bożej łaski będziemy wszyscy kaput".

Franciszek mówił o potrzebie wyjścia z zamkniętych kręgów, na peryferia, "tam, gdzie jest największe pragnienie Ewangelii".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10