Biskupi Afryki zatrudnili agencję public relations

Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SCEAM) podpisało umowę o partnerstwie z panafrykańską agencją APO Group, specjalizującą się w doradztwie w dziedzinie zarządzania relacjami publicznymi (PR) i kontaktami z mediami. Zajmie się ona również szkoleniem odpowiedzialnych za biura prasowe tamtejszych regionalnych konferencji episkopatu.

We współpracy ze SCEAM, która koordynuje pracę duszpasterską hierarchii Kościoła katolickiego w Afryce, agencja wypracuje większą spójność strategii komunikacyjnej Kościoła, pomagając w przekazywaniu nauczania papieża i Stolicy Apostolskiej 251 milionom katolików tego kontynentu, jak również afrykańskiej diasporze. Zajmie się również przekazywaniem na całym świecie wiadomości z życia Kościoła w Afryce.

Projekt powstał we współpracy z watykańską Dykasterią ds. Komunikacji i Panafrykańskim Komitetem ds. Komunikacji Społecznej (CEPACS).

- Dzięki doświadczeniu APO Group w dziedzinie komunikacji i jej znajomości sektora PR, możemy nawiązać głębsze relacje z mediami – wyjaśnił przewodniczący SCEAM kard. Philippe Ouédraogo z Burkina Faso. Jego zdaniem, firma doradcza pomoże Kościołowi „zapewnić ciągłość w przekazywaniu jego przesłania, co umożliwi dotarcie do wszystkich katolików afrykańskich i wspieranie duszpasterskiej solidarności na całym kontynencie”.

SCEAM składa się z ośmiu konferencji regionalnych: Konferencji Biskupiej Oceanu Indyjskiego (CEDOI), Regionalnej Konferencji Biskupiej Afryki Północnej (CERNA), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Afryki Środkowej (ACEAC), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Regionu Afryki Środkowej (ACERAC), Regionalnej Konferencji Biskupiej Afryki Zachodniej (CERAO-RECOWA), Zgromadzenia Hierarchii Katolickiej Egiptu (AHCE), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Afryki Wschodniej (AMECEA) oraz Międzyregionalnego Spotkania Biskupów Afryki Południowej (IMBISA).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6