Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SCEAM) podpisało umowę o partnerstwie z panafrykańską agencją APO Group, specjalizującą się w doradztwie w dziedzinie zarządzania relacjami publicznymi (PR) i kontaktami z mediami. Zajmie się ona również szkoleniem odpowiedzialnych za biura prasowe tamtejszych regionalnych konferencji episkopatu.
We współpracy ze SCEAM, która koordynuje pracę duszpasterską hierarchii Kościoła katolickiego w Afryce, agencja wypracuje większą spójność strategii komunikacyjnej Kościoła, pomagając w przekazywaniu nauczania papieża i Stolicy Apostolskiej 251 milionom katolików tego kontynentu, jak również afrykańskiej diasporze. Zajmie się również przekazywaniem na całym świecie wiadomości z życia Kościoła w Afryce.
Projekt powstał we współpracy z watykańską Dykasterią ds. Komunikacji i Panafrykańskim Komitetem ds. Komunikacji Społecznej (CEPACS).
- Dzięki doświadczeniu APO Group w dziedzinie komunikacji i jej znajomości sektora PR, możemy nawiązać głębsze relacje z mediami – wyjaśnił przewodniczący SCEAM kard. Philippe Ouédraogo z Burkina Faso. Jego zdaniem, firma doradcza pomoże Kościołowi „zapewnić ciągłość w przekazywaniu jego przesłania, co umożliwi dotarcie do wszystkich katolików afrykańskich i wspieranie duszpasterskiej solidarności na całym kontynencie”.
SCEAM składa się z ośmiu konferencji regionalnych: Konferencji Biskupiej Oceanu Indyjskiego (CEDOI), Regionalnej Konferencji Biskupiej Afryki Północnej (CERNA), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Afryki Środkowej (ACEAC), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Regionu Afryki Środkowej (ACERAC), Regionalnej Konferencji Biskupiej Afryki Zachodniej (CERAO-RECOWA), Zgromadzenia Hierarchii Katolickiej Egiptu (AHCE), Stowarzyszenia Konferencji Biskupich Afryki Wschodniej (AMECEA) oraz Międzyregionalnego Spotkania Biskupów Afryki Południowej (IMBISA).
Archidiecezja katowicka rozpoczyna obchody 100 lat istnienia.
Po pierwsze: dla chrześcijan drogą do uzdrowienia z przemocy jest oddanie steru Jezusowi. Ale...
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.