Beatyfikacja o. Franciszka Jordana

W najbliższą sobotę, 15 maja o. założyciel salwatorianów zostanie wyniesiony na ołtarze w Bazylice św. Jana na Lateranie.

– Naszą władzą apostolską zezwalamy, aby Czcigodnemu Słudze Bożemu Franciszkowi Marii od Krzyża Jordanowi przysługiwał odtąd tytuł Błogosławionego – na to zdanie czeka cała Rodzina Salwatoriańska. Już w najbliższą sobotę, 15 maja o. Franciszek Jordan zostanie wyniesiony na ołtarze w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. Beatyfikacji będzie przewodniczył kard. Angelo De Donatis, przedstawiciel Ojca Świętego Franciszka.

Ceremonia beatyfikacyjna z udziałem wszystkich gałęzi Rodziny Salwatoriańskiej odbędzie się w ramach Mszy Świętej. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo z wykorzystaniem tekstów autorstwa o. Jordana. Założyciel salwatorianów i salwatorianek większość życia spędził w Rzymie, tam powołał do istnienia swoje dzieło apostolskie i tam rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny, dlatego miejsce beatyfikacji (Bazylika św. Jana na Lateranie) nie jest przypadkowe.

– To dla nas, salwatorianów, duże przeżycie i historyczny moment. Proces beatyfikacyjny toczył się od 1942 roku, dlatego wszyscy czekamy niecierpliwie na dzień beatyfikacji. Gośćmi honorowymi ceremonii będzie rodzina z Brazylii, w której wydarzył się cud za wstawiennictwem o. Jordana – mówi ks. Adam Teneta, wikariusz generalny i postulator procesu beatyfikacyjnego.

O. Franciszek Jordan pragnął, aby wszyscy ludzie poznali Chrystusa Zbawiciela, aby każdy czuł się zaproszony do bycia blisko Jezusa, do osobistego spotkania z nim. Było to w czasach słabnącej wiary, w epoce KulturKampfu. Można powiedzieć, że jego nauczanie i działania mogą być wzorem dla współczesnego Kościoła. O. Jordan pokazuje, że każdy człowiek bez względu na swoją sytuację i stopień religijności ma zaproszenie od Pana Boga.
Wartości i podejście do życia o. Jordana wynikały z jego bliskiego kontaktu z Bogiem, a to rodziło u niego zaufanie, że wbrew problemom, z Bożą pomocą poradzi sobie w każdej sytuacji.

Transmisja ceremonii beatyfikacyjnej będzie dostępna 15 maja o 10:30 pod linkiem: https://youtu.be/VwID7WUBoL8 oraz w telewizjach: EWTN Polska (z polskim komentarzem), Telewizja TRWAM, Telewizja TELEPACE, Polsat Cyfrowy - kanał 457, Cyfra+ - kanał 305

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6