W wydanym komunikacie urząd podkreślił, że w Wielkim Tygodniu następne dawki szczepionki Pfizer-BioNTech, zakupione przez Stolicę Apostolską i zaoferowane przez rzymski szpital zakaźny Spallanzani zostaną przeznaczone dla 1200 osób "ubogich i zepchniętych na margines" oraz tych, które ze względu na swą sytuację są najbardziej narażone na zakażenie.
Szczepienia te będą prowadzone w punkcie medycznym w watykańskiej Auli Pawła VI tym samym preparatem, który otrzymał papież i pracownicy Stolicy Apostolskiej.
Jednocześnie urząd kardynała Krajewskiego poinformował o inicjatywie "zawieszonej szczepionki", to znaczy możliwości sfinansowania poprzez wpłatę online na konto tej instytucji zakupu dalszych dawek dla potrzebujących.
W nocie tej przypomniano również, że Franciszek wielokrotnie zachęcał do szczepień tłumacząc, że jest to też gest odpowiedzialności wobec bliźnich i całej zbiorowości. Już w styczniu, jak głosi nota, kiedy zaczęły się szczepienia w Watykanie, na prośbę papieża zaszczepiono ponad 25 ubogich osób, w większości bezdomnych z okolic placu Świętego Piotra.