Papież do pracowników Stolicy Apostolskiej: czas głosić Jezusa

Jak co roku Ojciec Święty spotkał się na bożonarodzeniowej audiencji z pracownikami Państwa Watykańskiego i ich rodzinami.

Podziękował wszystkim za pracę, którą wykonują na rzecz Stolicy Apostolskiej i złożył świąteczne życzenia. Franciszek przypomniał, że Boże Narodzenie jest świętem radości ponieważ Jezus narodził się dla nas. „Pasterze dają nam przykład. My także musimy iść do Jezusa. Czas otrząsnąć się z letargu, nudy, apatii i strachu, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy trudno jest odkryć na nowo entuzjazm życia i wiary. Naśladując pasterzy jesteśmy wezwani do przyjęcia trzech postaw: ponownego odkrycia Jezusa, praktykowania Jego kontemplacji i głoszenia Dobrej Nowiny” – powiedział Papież.

Franciszek podkreślił, jak ważne jest, aby podczas Świąt Bożego Narodzenia na nowo odkryć narodziny Syna Bożego jako największe wydarzenie w historii. „Minęło dwadzieścia wieków, a Jezus jest bardziej żywy niż kiedykolwiek. Ci, którzy odwracają się od Niego swoim postępowaniem, także dają świadectwo Jezusowi: są dowodem na to, że bez Niego człowiek popada w zło: w grzech, wady, egoizm, przemoc, nienawiść. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas: jest to wydarzenie, które musimy odkryć na nowo” – powiedział Franciszek.

Druga postawa, o której wspomniał Papież, to kontemplacja. Najpiękniejszy przykład daje nam matka Jezusa, która zachowuje wszystko w swoim sercu, medytuje... Właśnie przez medytację Słowa Bożego możemy odkryć, że Bóg objawia swoją dobroć w Dzieciątku Jezus. „Kto nie czuje się poruszony widząc małe dziecko? W Dzieciątku Jezus Bóg okazuje się być miłym, pełnym dobroci i łagodności. Takiego Boga możemy kochać z całego serca. Bóg objawia swoją dobroć, by nas ocalić” – zaznaczył Ojciec Święty.

Miłość Boga rodzi w nas z kolei wielką radość, której nie możemy zatrzymać dla siebie, powinniśmy ją ogłosić całemu światu. „Jak to zrobić? W Ewangelii czytamy, że pasterze, po spotkaniu z Jezusem, wrócili wielbiąc Boga za wszystko, co widzieli i co usłyszeli. Wrócili do swojego codziennego życia. My również musimy wrócić do codziennych obowiązków chwaląc Boga za wszystko, co usłyszeliśmy i co widzieliśmy” – powiedział Franciszek.

Musimy nieść światu Dobrą Nowinę

„Musimy zanieść światu dobrą nowinę: Jezus jest naszym zbawicielem. To jest nasz obowiązek. Gdzie jest źródło naszej nadziei? W tym, że Pan mnie zbawił. Kiedy On do Ciebie przyjdzie, pamiętaj o Dzieciątku, pamiętaj o tym, co rozważamy i wyjdź, aby głosić Dobrą Nowinę – powiedział Franciszek do pracowników Watykanu. – Głoś ją słowem, a także świadectwem życia. Trudności i cierpienia nie mogą przesłonić światła Bożego Narodzenia, przynoszącego wewnętrzną radość, której nikt i nic nie może nam odebrać.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4