Kard. Tong wzywa katolików do jedności pośród zawirowań społecznych

Administrator apostolski Hongkongu wezwał lokalną społeczność katolicką do kierowania się nauczaniem Kościoła podczas przedłużających się zawirowań i niepokojów społecznych. Kard. John Tong Hon przypomniał, że chrześcijanie nie mogą siać nienawiści i pogłębiać istniejących podziałów. Przestrzegł zarazem kapłanów przed zbytnim zaangażowaniem politycznym i wezwał ich do odpowiedzialnego formowania sumień wiernych.

List administratora apostolskiego został opublikowany w lokalnym dzienniku katolickim. Nawiązując do słusznych dążeń mieszkańców Hongkongu, którzy domagają się od władz reform w zakresie sprawiedliwości, demokracji i poszanowania godności człowieka wskazał, że trwające niepokoje i podziały w całym społeczeństwie nie mogą przekładać się również na pogłębianie podziałów w lokalnej wspólnocie katolickiej. Kard. Tong przypomniał, że zadaniem chrześcijan angażujących się w życie społeczne i polityczne jest dostrzeganie znaków czasu i działanie, jak sól ziemi i przemieniające społeczeństwo drożdże. Stąd pilna konieczność kierowania się w obecnym czasie społeczną nauką Kościoła, jak i również jego dobrem.

Kard. Tong zauważył, że wielu katolików postrzega aktualnie przyszłość Hongkongu w mrocznych barwach. Na taką ocenę sytuacji wpływa niepewność co do rządów prawa, przyszłości reform, a także trudności wywołane pandemią, która mocno uderzyła w lokalną gospodarkę i źródła utrzymania. Hierarcha zaapelował do wierzących, by w tym trudnym momencie złożyli niezachwianą ufność w Chrystusie. Wskazał zarazem, że zmiany jakie zaszły w tamtejszym społeczeństwie będą stanowić nowe wyzwanie dla misji ewangelizacyjnej w nadchodzących latach. Stąd też, jak podkreślił kard. Tong, pilna konieczność przygotowania się do tej nowej misji.  

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7