Okładkowy temat numeru to obraz po wyborach. Trzeba nas posklejać. Podzieleni będziemy słabsi jako naród i jako państwo.
„Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w kampanii stawiali na to, co nas dzieli. Teraz przyszła pora, aby odnaleźć to, co nas łączy – bez ideologicznych uprzedzeń i sztucznych podziałów” pisze w najnowszym wydaniu „Gościa” Andrzej Grajewski. Tekst „Czas sklejania” podsumowuje to, co działo się w polskiej polityce w trakcie ostatnich tygodni, a także zarysowuje perspektywę najbliższej przyszłości.
W artykule wstępnym do 29. numeru GN ks. Adam Pawlaszczyk zauważa, że przetacza się między nami debata debat – o tym, czy tak wyrównane poparcie dla dwóch różnych kandydatów na urząd prezydenta nie dowodzi tego, że naród jest mocno podzielony. „Jest, to oczywiste – stwierdza redaktor naczelny – Jednoznacznie świadczą o tym i kampania prezydencka, i frekwencja w dniu wyborów – zwłaszcza II tury – i mocno emocjonalne zaangażowanie w mediach społecznościowych wielu z nas. Jednak te emocje poniosły, zaprowadziły nas chyba za daleko. Czy nie stało się tak przypadkiem z powodu potworów, którymi straszyliśmy się nawzajem? Czy nie były wypadkową rozmaitych półprawd i niedopowiedzeń podkarmionych nośnymi hasłami?” – pisze ks. Pawlaszczyk. I puentuje: „Nowa rzeczywistość może jeszcze nastąpić. O ile dopuścimy do głosu sumienie, wiarę i nadzieję. Jestem głęboko przekonany, że wielu z nas, naprawdę solidnie zmęczonych, o tym marzy. Dokarmianie potworów nigdy nikomu nie wyszło bowiem na dobre”.
TUTAJ zobaczysz przegląd całego wydania
Gość Niedzielny W najnowszym Gościu Niedzielnym nr 29/2020Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.