Biblia piaskiem malowana

Teatr Oratorium zaprasza na "Opowieści biblijne" - czytane przez aktorów, ilustrowane obrazami z piasku, oprawione muzyką Wojciecha Kostrzewy. Nie tylko dla dzieci.

Oratorium im. św. Jana Bosko przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie oraz działający przy nich teatr Oratorium zapraszają na cykl katolickich audycji internetowych dla dzieci, składający się z 12 odcinków "Opowieści biblijnych" z komentarzem, które będą emitowane od 12 lipca do końca września i dostępne bezpłatnie na kanale YouTube do wiosny 2021 roku.

Teatr Oratorium II. O JEZUSIE NAUCZYCIELU

Podczas każdego spotkania tekst Pisma Świętego będzie czytany przez wybitnych aktorów teatralnych i filmowych związanych z teatrem Oratorium. Wystąpią m.in. Ewa Ziętek, Marcin Kwaśny, Dariusz Kowalski, Ewa Dałkowska, Radosław Pazura czy Halina Łabonarska. Aktorzy wezmą na warsztat między innymi opowieść o stworzeniu świata, o miłosiernym Samarytaninie, o synu marnotrawnym czy o talentach i niebie. Każdy odcinek będzie ilustrowany wyjątkowym obrazem, malowanym piaskiem przez Magdalenę Suszek-Bąk, z towarzyszeniem muzyki Wojciecha Kostrzewy. Opowieści Biblijne online to także spotkanie duchownego z dziećmi - na pytania dzieci dotyczące prezentowanej opowieści w przystępnej i ciekawej formie odpowiadać będzie ks. Kamil Piaszczak.

Teatr Oratorium Ewa Ziętek zaprasza na "Opowieści Biblijne"
Pierwszą audycję można obejrzeć już 12 lipca. Kolejne - w następne niedziele.

- Całe przedsięwzięcie ma wychowawcze cechy przystępnej formy edukacji religijnej. Adresatem zadania są przede wszystkim dzieci, które w okresie pandemii mają ograniczone możliwości uczestniczenia w katechezach czy liturgii. Odbiorcami może być również młodzież, ale też rodzice czy dziadkowie - tłumaczy reżyser projektu Jarosław Witaszczyk.

Projekt dofinansowano z kasy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Oratorium im. św. Jana Bosko przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie działa od 2001 roku. Prowadzi działalność wychowawczą i opiekuńczą w środowisku dzieci i młodzieży, wspiera zagrożonych wykluczeniem społecznym, szczególnie dotknięte przemocą rodziny, jak również osoby uzależnione. Założenia i program wychowawczy Oratorium oparte są na wychowawczej idei i systemie pedagogicznym, wypracowanym przez św. Jana Bosko, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego.

Poza działalnością opiekuńczo-wychowawczą Oratorium prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalną: teatr Oratorium, warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, cyrkowe oraz artystyczne kolonie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie jest organizatorem wydarzeń społeczno-kulturalnych, takich jak "Kaziuk Praski" czy "Pożegnanie Lata".

Teatr Oratorium zrealizował dotychczas 20 koncertów, wydarzeń teatralnych o tematyce chrześcijańskiej i patriotycznej. Na jego deskach wystawiono m.in.: "Wywózki, Łagry, Katyń" Danuty Nagórnej w reż. Jarosława Witaszczyka (rejestracja w formie Teatru Telewizji pt. "Nie pamiętam"), "Mój syn. Maksymilian" Kazimierza Brauna w reż. Marcina Kwaśnego, "Przyjdź, dotknij tej rany" według "Golgoty Jasnogórskiej" Ernesta Brylla w reż. Jarosława Witaszczyka, "Historyję o chwalebnym zmartwychwstaniu Pańskim" Mikołaja z Wilkowiecka w reż. Mateusza Olszewskiego czy "Sceny z Wieczernika" Ernesta Brylla w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego (spektakl zarejestrowany w formie Teatru Telewizji pt. "Wieczernik" i emitowany na antenie TVP). Teatr przygotowuje też premierę "Gościa oczekiwanego" Zofii Kossak-Szczuckiej w reż. J. Witaszczyka.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9