Znamy już program XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000

W tym roku spotkanie odbędzie się w nieco innej formie niż zwykle – zaprosimy uczestników na #Lednicawdomu. Mimo wyjątkowości tegorocznego Spotkania Młodych nie zabraknie stałych elementów, takich jak tańce lednickie czy wspólne śpiewanie lednickich pieśni. W tym wyjątkowym roku przepełnimy radością nasze domy i zaprosimy naszych domowników do wspólnego przeżycia tego Spotkania.

Program  XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000

Część I: 15.00-16.00


Koronka do Miłosierdzia Bożego
Tradycyjnie w godzinie miłosierdzia powierzymy się Bogu w modlitwie, prosząc o miłosierdzie dla świata. Modlitwę poprowadzą Siewcy Lednicy.


Konferencja
Co znaczą słowa „Cały Twój” i jak mamy rozumieć ideę powierzenia się Bogu? Konferencję na ten temat wygłosi Ojciec Roman Bielecki OP – redaktor naczelny dominikańskiego miesięcznika „W drodze”. Ojciec Roman będzie do nas mówił, spacerując po pustych Polach Lednickich, dając w ten sposób wyraz naszej tęsknocie za nieobecnymi fizycznie uczestnikami.

 

Część II: 19.00-22.15


Słowo powitania do wszystkich łączących się z nami za pośrednictwem transmisji skierują duszpasterze Wspólnoty LEDNICA 2000.


Błogosławieństwo rodziców
Joachim i Anna, rodzice Maryi, ofiarując ją Bogu, okazali Mu swoje zaufanie. Podobnie nasi rodzice, pozwalając nam się narodzić, odpowiedzieli Bogu „tak” na Jego zaproszenie do rodzicielstwa. Chcemy za to podziękować naszym rodzicom, błogosławiąc ich za życie, które nam dali. Podczas ofiarowania Maryi towarzyszyć nam będą obrazy tworzone na piasku przez Katarzynę Perkowską.


Zawierzenie
Maryja jest tą, która nieustannie wskazuje na Syna. Ona, powierzając całe życie Bogu, najlepiej pokazuje nam, co znaczy „Cały Twój/Cała Twoja”. Za jej przykładem powierzymy swoje życie Jezusowi, wypowiadając te słowa. W czasie misterium będziemy uczestnikami dialogu, podczas którego Jezus zapyta każdą i każdego z nas, czy może w nas zamieszkać.


Płaszcz Maryi
Ofiarowana w świątyni Maryja tkała zasłonę świątynną, która zgodnie z podaniami rozerwała się w momencie śmierci jej Syna. Zasłona utkana przez jej młode ręce staje się bramą do Boga i płaszczem, pod którym możemy się schronić. Podczas misterium oddamy się pod opiekę Maryi, symbolicznie chowając się pod płaszczem Matki Bożej. Będzie to także moment przyjęcia szkaplerza lednickiego.


20.00-21.00 Msza święta
Wszyscy zgromadzimy się wokół ołtarza, by celebrować naszą bliskość z Jezusem. Eucharystii, transmitowanej z kaplicy Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, będzie przewodniczył Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

21.00-21.20 Apel Jasnogórski
Apel Jasnogórski przeżyjemy w wyjątkowej łączności Lednicy z Jasną Górą – miejscem, w którym Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński zawierzył Polskę Maryi. My ten gest Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego w tym roku powtarzamy.

21:30 Błogosławienie Szkaplerza
Prymas Polski Abp Wojciech Polak pobłogosławi szkaplerze – symbol tegorocznego spotkania lednickiego. W tym momencie będziemy też świadkami widowiska baletowego pt. Płaszcz Maryi.

21.40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka
Każdy z papieży – Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek – co roku kierował przesłanie do młodych zgromadzonych pod Bramą-Rybą. W tym roku także wysłuchamy specjalnego przemówienia Ojca Świętego Franciszka do wszystkich uczestników Spotkania Młodych.

21.45 Wspomnienie św. Jana Pawła II i 100 urodziny św. Jana Pawła II
Jan Paweł II jest założycielem i duchowym ojcem Lednicy. W tym roku świętujemy setną rocznicę jego urodzin. Dziękując Bogu za jego owocne życie, będziemy prosić przez wstawiennictwo Świętego Papieża o potrzebne łaski. Podczas nabożeństwa pomodlimy się Litanią do św. Jana Pawła II, którą poprowadzą Siewcy Lednicy.


22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i wybór Chrystusa
Silną i trwałą więź z Jezusem zbudować można tylko podczas indywidualnego spotkania, dlatego jak co roku zaprosimy Was do najpiękniejszej rozmowy z Bogiem – adoracji Najświętszego Sakramentu, po której wszyscy wybierzemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.


22.20 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia
Finałem jest wyjątkowy moment przejścia przez Bramę-Rybę jako potwierdzenie dokonanego aktu wyboru Chrystusa. Ten gest symbolizuje wejście na nową drogę, jaką jest Chrystus. W tym roku będzie miał niepowtarzalny charakter – wszyscy wspólnie, choć symbolicznie, przejdziemy przez Bramę-Rybę, potwierdzając naszą przynależność do Chrystusa. Przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia przejdą przedstawiciele wszystkich organizowanych w ciągu roku spotkań lednickich – Lednicy Rodzin, Lednicy Seniora oraz Lednicy Motocyklisty.


Udział w XXIV Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 potwierdził Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak, który będzie przewodniczyć Mszy Świętej oraz Biskup Adrian Galbas, który wygłosi homilię.

XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie transmitowane na stronie internetowej www.lednica2000.pl oraz w social mediach:
● FACEBOOK - https://www.facebook.com/lednica2000
● YOUTUBE - https://www.youtube.com/user/lednica2000
● TWITTER - https://twitter.com/Lednica2000
● INSTAGRAM - http://instagram.com/spotkanialednica2000

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7