Wtorkowe dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 435 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi zakażeniach koronawirusem i o kolejnych 22 zgonach. W sumie potwierdzono dotąd 4848 przypadków i 129 zgonów.
Resort uzupełnił podane po południu statystyki o dane z woj. mazowieckiego. MZ podało, że z opóźnieniem dostało raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Warszawie. Na Mazowszu potwierdzono 182 nowe przypadki.
Pozostałe potwierdzone w popołudniowych meldunkach przypadki dotyczyły 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 z woj. łódzkiego, 13 z woj. podlaskiego, 10 z woj. świętokrzyskiego, dziewięciu z woj. zachodniopomorskiego, dziewięciu z woj. podkarpackiego, ośmiu z woj. małopolskiego, ośmiu z woj. pomorskiego, siedmiu z woj. śląskiego, sześciu z woj. opolskiego, sześciu osób z woj. wielkopolskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.
Resort poinformował po południu o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy; 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu; 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach; 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie; 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie; 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu; 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 4848 osób, 129 z nich zmarło.
W poniedziałek resort informował o 311 nowych zakażeniach i 13 zgonach. W niedzielę MZ poinformowało o 268 przypadkach i o dziesięciu zgonach.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).