Włóczkersi szyją maseczki

Do tej pory panie te zajmowały się robieniem na drutach odzieży dla afgańskich dzieci, którą Fundacja „Redemptoris Missio” dostarczała do Afganistanu za pośrednictwem polskich żołnierzy.

Do walki z COVID-19 zaangażowały się również wolontariuszki Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Do maszyn do szycia zasiadły panie z drużyny Włóczkersów. Do tej pory panie te zajmowały się robieniem na drutach odzieży dla afgańskich dzieci, którą Fundacja „Redemptoris Missio” dostarczała do Afganistanu za pośrednictwem polskich żołnierzy.

Panie szyją maseczki z dostarczonej przez Fundację „Redemptoris Missio” fizeliny medycznej.  Maseczki te służą w polskich szpitalach, w tym w Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych w Poznaniu, która na co dzień pomaga w leczeniu polskich misjonarzy i przygotowaniu do wyjazdu w tropiki wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”.

Włóczkersi powstali przed ośmioma laty z inicjatywy siostry Cecylii Śmiech – osiemdziesięcioletniej dzisiaj zakonnicy, która przyniosła do Fundacji „Redemptoris Missio” zrobione własnoręcznie czapeczki. Podobne kluby zaczęły powstawać w całej Polsce.

W pomoc zaangażowanych jest kilkadziesiąt pań z Poznania i okolic. Pomaga również zakład krawiecki z Opalenicy, w którym cięty jest materiał. Zrobienie jednej maseczki wprawnej krawcowej zajmuje około 10 minut.  Niektóre z pań wróciły do szycia po wielu latach. Pani Wiesława Rokus z Biblioteki w Opalenicy mówi, że sama nie spodziewała się tak wielkiego odzewu wśród mieszkańców Opalenicy. W ciągu zaledwie kilku godzin zgłosiło się do niej kilkadziesiąt pań gotowych szyć maseczki.

Wszystkie nasze wolontariuszki pracują w swoich mieszkaniach, Fundacja zaś dostarcza materiał wraz z instrukcją  i odbiera gotowe maseczki, a całość przebiega „bezdotykowo”. Materiał dostarczany jest pod drzwi, a po zgłoszeniu wykonania zadania w ten sam sposób odbierany.  Do pozostania w domu zachęca też siostra Cecylia Śmiech – Poznanianka Roku, która w wolnych zajmuje się wycinaniem materiału na maseczki, a w wolnych chwilach tworzy na szydełku misie.

Prace trwają. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do akcji prosimy o kontakt pod numerem tel. 883 560 800 w godzinach od 8.00 do 16.00. Do kontaktu zachęcamy też osoby, które posiadają maszyny do szycia, ale już ich nie używają oraz takie, które chciałyby szyć, ale nie mają maszyn.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WŁÓCZKERSI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6