Papież: Módlmy się za siostry zakonne troszczące się o chorych

Podczas porannej Mszy w Domu św. Marty Franciszek modlił się za siostry zakonne stojące u boku chorych, a szczególnie za Siostry Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, które od niemal 100 lat prowadzą w Watykanie poradnię dla potrzebujących.

„Dziś, w święto Wcielenia Pana, Siostry Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, które od 98 lat posługują w poradni św. Marty, są tutaj na Mszy i odnawiają swoje śluby wraz z siostrami na całym świecie – powiedział Ojciec Święty. – Pragnę dzisiejszą Mszę ofiarować za nie, za ich zgromadzenie, które od zawsze pracuje z chorymi, najuboższymi, tak jak to czyni tutaj oraz za wszystkie siostry, które w tym czasie opiekują się chorymi narażając i poświęcając swe życie.“

W homilii Papież podkreślił, że historię zwiastowania św. Łukasz mógł znać tylko z relacji samej Matki Bożej. Stąd słuchając tego fragmentu (Łk 1, 26-38) wsłuchujemy się w Maryję, która opowiada o tej tajemnicy. Dlatego Franciszek zaproponował, aby jeszcze raz wysłuchać historii zwiastowania mając przed oczyma Maryję mówiącą do nas.

Na zakończenie Mszy, tak jak to czyni od kilku dni, Papież przez chwilę adorował Najświętszy Sakrament, po czym udzielił eucharystycznego błogosławieństwa. Wiernych, którzy łączą się z nim za pomocą środków społecznego przekazu zachęcił do przyjęcia Komunii duchowej.

„Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu i przynoszę Ci skruszone serce, które pogrąża się w nicości i w Twej świętej obecności. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, pragnę przyjąć Cię w ubogim mieszkaniu mego serca – modlił się Ojciec Święty. – W oczekiwaniu na szczęście płynące z komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali mnie całego na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię.“

Vatican News Pope Francis-Holy Mass at Casa Santa Marta 2020.03.25
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11