Rzecznik KEP: Powstała lista transmisji mszy świętych z całej Polski

Na stronie KEP www.episkopat.pl została opublikowana lista transmisji mszy św. z całej Polski. Coraz więcej parafii wprowadza transmisje na żywo. Internet staje się w obecnej sytuacji ważnym narzędziem, który łączy ludzi na modlitwie. Dzięki temu możemy być razem, nie będąc razem fizycznie - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Reklama

W wypowiedzi przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski ks. Rytel-Andrianik wyjaśnił, że w związku z trwającym stanem epidemii, polscy biskupi zachęcili, aby korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej i przeżywać ją za pośrednictwem transmisji. Oprócz strony internetowej www.episkopat.pl także wiele diecezji publikuje spisy transmisji z lokalnych parafii. "Listy z pewnością nie zawierają wszystkich transmisji, ale są pomocne dla szukających mszy świętej w konkretnej diecezji lub o określonej godzinie" - dodał rzecznik KEP.

Można łączyć się ze wspólnotą Kościoła w niedzielnej mszy świętej m.in. za pośrednictwem Programu 1 Telewizji Polskiej, gdzie o godz. 7.00 transmitowana jest msza święta z Łagiewnik, a o godz. 10.55 z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Ponadto dostępne są transmisje w Polsat News o godz. 9.00 i w TV Trwam o godz. 9.30. O godz. 10.30 w Polsat Rodzina transmitowana jest msza święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Msza święta dla rodaków za granicą w TVP Polonia transmitowana jest o godz. 13.00. Transmisji można wysłuchać też w radiu: o godz. 9.00 i 19.00 - w Programie 1 Polskiego Radia, a o godz. 9.00 - w Radiu Maryja.

Swoje ramówki specjalnie na najbliższy czas zmieniło wiele rozgłośni diecezjalnych, dodając do nich dodatkowe transmisje mszy świętych i nabożeństw. Najwięcej transmisji można znaleźć w internecie. "Coraz więcej parafii zaczęło transmitować msze święte ze swoich kościołów. Wielu proboszczów uzyskuje możliwość transmisji w kanale YouTube albo transmitują po prostu na Facebooku" - zaznaczył rzecznik KEP. "Bierzemy przykład z Ojca Świętego Franciszka, który celebruje mszę świętą codziennie o godz. 7.00 w swojej kaplicy w Domu św. Marty i ta modlitwa jest transmitowana przez media watykańskie, również w internecie" - dodał.

"Sytuacja sprawiła, że tegoroczny Wielki Post jest postem od fizycznej obecności na Eucharystii, ale nie może być postem od Pana Jezusa. Jest to post od modlitwy w licznych zgromadzeniach, ale nie od modlitwy" - podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik. Przypomniał, jak ważne jest, by podczas transmisji mszy świętej skupić się tylko na niej i nie robić w tym czasie innych rzeczy. Zachęcił, aby każdy dom i każda rodzina, szczególnie w niedzielę, stały się domowymi Kościołami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7