W okresie zamknięcia wszystkich instytucji kultury, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce proponuje zwiedzanie pałacowych wnętrz z perspektywy domowego zacisza.
Strona internetowa Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza do odbycia wirtualnego spaceru po wnętrzach pałacu, a także do tego, by poznać historię eksponatów, które znajdują się w Muzeum w Kozłówce, a których nie zdążymy obejrzeć podczas wizyty.
Podczas wirtualnych odwiedzin pałacu można w spokoju przyjrzeć się wszystkim pomieszczeniom. Atutem tego rozwiązania jest możliwość zobaczenia wnętrz, które nie są pokazywane podczas zwiedzania z przewodnikiem lub mijamy je bez dokładnego oglądania, jak łazienki, kredens czy pokój egzotyczny. Dodatkowo każde z pomieszczeń jest dokładnie opisane w zakładce "ekspozycje stałe" – może być to świetne utrwalenie wiedzy dla tych, którzy często odwiedzają Muzeum albo wprowadzenie dla tych, którzy dopiero planują wizytę w Kozłówce.
Ponadto w zakładce "wiedza" znajdziemy informacje o postaciach związanych z Kozłówką i jej historią. Oprócz ciekawostek dotyczących rodu Zamoyskich, znajdziemy tam artykuły o tajnym nauczaniu i pobycie księdza Wyszyńskiego w Kozłówce podczas wojny, o historii kucharza pracującego w majątku czy zamiłowaniu arystokracji do czworonożnych pupilów. Zakładka "sztuka" zawiera opisy najciekawszych obiektów znajdujących się w Muzeum. Prezentowane są tam nie tylko obrazy, ale także takie ciekawostki, jak porady kosmetyczne z lat 20. XX w., francuskie wydanie „Chaty Wuja Toma” z 1907 r., przepis na marmoladę pomarańczową po angielsku, informacje o meloniku prezentowanym w Sypialni Hrabiego, czy pięknym, orientalnym fotelu projektu Carlo Bugattiego, a nawet o muszli klozetowej z wzorem chryzantem.
W galerii cyfrowej zbiór archiwalnych fotografii wprowadzi nas w klimat i nastrój minionych lat.
Muzeum w Kozłówce aktywnie działa także w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje pracę instytucji od kuchni. Na profilu facebookowym królują pawie, a na YouTube można obejrzeć archiwalne odcinki „Kuchni Hrabiego”, które mogą być inspiracją do kreatywnego gotowania w domu.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.