Śladami św. Augustyna

Grupa pielgrzymów z Algierii, Maroka i Francji pielgrzymuje śladami św. Augustyna we Włoszech. Zamierzają odwiedzić Mediolan (miejsce jego chrztu) i Pawię, gdzie znajduje się jego grób. Pielgrzymi modlą się m.in. „aby muzułmanie, którzy usłyszeli wezwanie Pana Jezusa, nie napotykali przeszkód przy przyjmowaniu ich do Kościoła”.

W tej pierwszej pielgrzymce, zorganizowanej przez mieszkających we Włoszech chrześcijan z Afryki Północnej, weźmie udział m.in. 17 przybyszów z tego regionu i 14 osób, które przeszły na chrześcijaństwo z islamu, zarówno takich, którzy dokonali konwersji ponad 40 lat temu, jak i tych którzy podjęli decyzję przed rokiem. Wśród uczestników wyprawy są także dwaj katechumeni i przyszły seminarzysta. Towarzyszyć im będzie francuski jezuita o. Alexis Doucet.

Pątnicy rozpoczną swą wędrówkę w Mediolanie, gdzie przyszły święty przyjął w 387 chrzest z rąk miejscowego biskupa, św. Ambrożego, a zakończą je w Pawii, gdzie w miejscowe bazylice św. Piotra na Złotym Niebie (San Pietro in Ciel d’Oro) spoczywają doczesne szczątki wielkiego biskupa Hippony. Pielgrzymka zakończy się 28 sierpnia, gdy Kościół katolicki czci w liturgii św. Augustyna.

Z okazji tego wydarzenia zostanie wybity medal pamiątkowy z wizerunkiem krzyża berberyjskiego, który otrzymają wszyscy uczestnicy marszu.

Całemu przedsięwzięciu przyświecać będzie kilka intencji, w tym „aby muzułmanie, którzy usłyszeli wezwanie Pana Jezusa, nie napotykali przeszkód przy przyjmowaniu ich do Kościoła”. Życzenie to wiąże się z pewnymi zdarzeniami we Francji i w Algierii, gdzie niektórym wyznawcom islamu, którzy chcieli przyjąć chrzest, miejscowi biskupi i księża odmawiali tego, obawiając się kar i różnych szykan ze strony władz.

Przed wyruszeniem w drogę pątnicy będą się modlić do Boga słowami św. Augustyna, zaczerpniętymi z różnych jego pism. Pielgrzymkę organizują francuskie stowarzyszenia Notre-Dame-de-Kabylie, św. Augustyna w Nantes i kilka innych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10