Niger: Bezkarni terroryści atakują niewinnych ludzi

Sytuacja w regionie wioski Bomoanga, położonej 120 km na zachód od stolicy Nigru Niamey, ciągle się pogarsza – stwierdził zakonnik ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. W tych dniach terroryści zamordowali szefa wioski oraz doradcę, mianowanego przez rząd.

W nocie przesłanej do Agencji Fides o. Mauro Armanino poinformował, że bandyci zabili także czarownika jednej z pobliskich wiosek, a chrześcijanom zabronili modlić się w kościele pod groźbą zamordowania wszystkich mężczyzn. „To, co w tej sytuacji jest najsmutniejsze i napawa największymi obawami, to fakt, że te samozwańcze grupy terrorystyczne są bezkarne – podkreślił o. Armanino. - Mają całkowitą wolność działania, żadne siły porządkowe się im nie przeciwstawiają, nawet jeżeli przebywają w jednej ze szkół oddalonych o kilkanaście kilometrów od miejsca ataku”.

„To Boże Narodzenie dla chrześcijan w Bomoanga – stwierdził włoski misjonarz – będzie bardzo podobne do tego, jakie miało miejsce ponad 2 tys. lat temu w Betlejem, gdzie na nowo narodzone Dzieciątko czyhali siepacze Heroda”. O. Mauro Armanino przypomniał, że w wiosce tej ponad rok temu został prowany ich współbrat o. Pierluigi Maccali, o którym do dnia dzisiejszego nie ma żadnych wiadomości.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • teofanes
  21.12.2019 12:00
  No właśnie! Nie słyszałem ani razu, by Franciszek ujął się za zabijanymi chrześcijanami w Afryce. Ciągle każe ratować muzułmańskich imigrantów, ciągle apeluje do sumień katolików w Europie, natomiast mordowani chrześcijanie w Afryce nic go nie obchodzą. Widocznie uważa, że mordowanie chrześcijan to normalna rzecz. Czyżby chrześcijanie nie byli ludźmi, którzy także mają prawo do życia? Czemu Franciszek, czesto spotykając się z muzułmanami, nie walczy o ich życie? Czyżby nie odczuwał wspólnoty z chrześcijanami?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9