W rytmie miłości z Franciszkiem i Klarą

Zbliża się czas wielkiego franciszkańskiego święta młodych

Już w niedzielę, 25 lipca, rozpocznie się 23. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej k/Przemyśla. Jak co roku zapoczątkuje je Msza Święta, potem jak co wieczór koncert i seans w „Kinie pod chmurką”. Dobrą muzykę w chrześcijańskim brzmieniu zapewnia takie zespoły jak Stróże Poranka, A&D, Arka Noego, Regau, Fioretti i grający z zespołem Jan Budziaszek. 

WAKACJE? NUUUUDA....

Dla większości młodych ludzi druga połowa wakacji to czas kiedy już odespali rok szkolny, oglądnęli wszystkie zaległe odcinki seriali i teraz... nie wiedzą co z sobą począć. Spora część wyjechała na kolonie, obozy, wczasy z rodzicami, ale i wśród tych są tacy którzy ostatni tydzień lipca mają „wolny”. Ci właśnie powinni w tym czasie zabrać namiot i ruszyć w stronę granicy polsko-ukraińskiej u stóp Bieszczad. Franciszkanie przygotowali dla nich pole namiotowe i 7 dni wypoczynku w atmosferze pogody ducha i radości, franciszkańskiej radości, która przecież słynie z tego, że wyraża się niepohamowanym entuzjazmem, dobrym humorem i prostotą, która daje szczęście. Ale na tym nie koniec. W codziennym programie nie zabraknie też czasu na codzienne tematycznie przygotowane nabożeństwa i wspólną modlitwę. To, że FSM jest czasem rozwoju zapewniają spotkania z ciekawymi gośćmi. W tym roku będą to m.in.  o. Augustyn Pelanowski, paulin, biblista, autor wielu książek i artykułów; Tomasz Terlikowski publicysta, redaktor naczelny portalu Fronda i o. Rafał Szymkowiak, kapucyn- założyciel wspólnoty Alternatywnych, pracujący z młodzieżą uzależnioną, poszukującą, autor popularnych tytułów książek takich jak „Spowiedź jest spoko” czy  „Przepchnąć słonia”. Ale FSM to przede wszystkim czas spotkania z drugim człowiekiem, możliwość zawiązania nowych znajomości i wymiany poglądów- młody z młodym: face to face. Trochę czasu to wystarczająco dużo. Trochę wystarczy by spontanicznie się spakować i wyruszyć nic nie planując dla tych, którym bliski jest swobodny styl życia. Dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrola trochę czasu wystarczy by przemyśleć podróż, zawartość plecaka i  pewnie dotrzeć na Kalwaryjskie Wzgórze.  

CO TRZEBA Z SOBĄ ZABRAĆ?

Organizatorzy wśród potrzebnego ekwipunku na pierwszym miejscy wymieniają porcje dobrego humoru. Z rzeczy bardziej przyziemnych to uczestnicy mają dostęp dl strzeżonego pola namiotowego z zapleczem sanitarnym i stałą opieką medyczną.  

FSM W PIGUłCE

Franciszkańskie Spotkanie Młodych czyli dni refleksji, modlitwy i radości to wakacyjna forma rekolekcji przeprowadzana w duchu franciszkańskim corocznie od 1988 r. Odbywa się u malowniczego podnóża Bieszczad w Kalwarii Pacławskiej k.Przemyśla. To czas nawiązywania nowych kontaktów z rówieśnikami a także niekonwencjonalnych połączeń z Bogiem. W tym roku Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 25 lipca i potrwa cały tydzień. Myślą przewodnią będą słowa: "Z Franciszkiem i Klarą...w rytmie miłości" nawiązujące do tematu przewodniego roku u Kościele. Szczegóły, plan Spotkania i wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej www.poranafsm.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6