Jedź na "Przystanek Jezus"

26 lipca rozpoczyna się „Przystanek Jezus”. Do 3 sierpnia młodzi będą ewangelizować uczestników festiwalu rockowego „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą.

W czasie „Przystanku Jezus” ewangelizatorzy świadczą o spotkaniu z Jezusem, dzielą się chlebem i czasem, modlą za potrzebujących, rozmawiają z rówieśnikami, a kapłani udzielają sakramentu Pokuty i Pojednania. Poprzez modlitwę, udział we Mszach św. i konferencjach przygotowują się oni do spotkania z młodzieżą uczestniczącą w rockowym festiwalu.

„W Jezusie przyjaźń nabiera szczególnych cech miłości wiernej i nieprzemijającej. Jest to tęsknotą serca każdego z nas – ukrytym pragnieniem, które jeśli nie znajdzie wypełnienia nie pozwala człowiekowi rozkwitnąć pełnią życia” – napisał w liście do uczestników spotkania ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Stefan Regmunt.

Hierarcha zwrócił uwagę, że chciałby widzieć młodych ludzi dzielących się Ewangelią z tymi, którzy jeszcze nie spotkali Jezusa i nie znając Jego przyjaźni, żyją stereotypami rzeczywistości zmanierowanej kulturą masową, która w krzywym zwierciadle przedstawia sprawy wiary. Biskup przypomniał też o ofierze młodego życia, którą złożył ks. Jerzy Popiełuszko.

„Świadectwo prawdy i miłości, która wyraża się w darze przyjaźni i zaufania, jest bezcennym darem jaki możemy wspólnie ofiarować młodym przyjeżdżającym na Przystanek Woodstock. (...) To już po raz jedenasty będziemy tam obecni. Rośnie przy nas nowe pokolenie, które ma prawo nie tylko słyszeć o Bogu, ale także niejako zobaczyć oblicze żyjącego Jezusa, obdarowującego przyjaźnią we Wspólnocie Kościoła” - napisał bp Regmunt.

Festiwal rockowy „Przystanek Woodstock” rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 1 sierpnia. Organizatorem jest Jerzy Owsiak, założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapisy do wzięcia udziału w „Przystanku Jezus”, którego inicjatorem był bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, trwać będą do 20 lipca. Szczegółowe informacje na stronie www.przystanekjezus.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6