Mord na zakonnicy. Biskup krytykuje portugalski wymiar sprawiedliwości i feministki

Biskup diecezji Porto Manuel Linda skrytykował portugalską klasę polityczną za stworzenie źle funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości w Portugalii. Krytyka ze strony hierarchy ma związek z zamordowaniem 8 września siostry Antonii Pinho. Zakonnica zginęła w miejscowości São João da Madeira podczas próby gwałtu ze strony uzależnionego od narkotyków kryminalisty.

Siostra Antonia opiekowała się matką agresora. Portugalski biskup nazwał zabójcę popularnej w diecezji Porto 61-letniej zakonnicy “prawdziwym potworem”, zaznaczając, że agresor pozostawał na wolności z powodu źle funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości. - W tym przypadku zawiódł on w dotkliwy sposób. Żadna instytucja, twierdząca, że stoi na straży praw człowieka, też nie zareagowała w przypadku morderstwa siostry Antonii – napisał w komunikacie bp Manuel Linda, przypominając, że 44-letni morderca wielokrotnie był oskarżany o gwałty.

Hierarcha skrytykował też działanie systemu więziennictwa w Portugalii. Stwierdził, że jest on nieskuteczny i nie resocjalizuje osadzonych. Wyraził wątpliwość czy zakłady karne są w “Portugalii ośrodkami poprawiania ludzi, czy raczej szkołami nauki wysublimowanej przestępczości”.

Biskup Linda skrytykował też organizacje feministyczne, które “nie zabrały głosu” po bestialskim mordzie na zakonnicy. Stwierdził, że zrobiły to prawdopodobnie w związku z tym, że siostra Antonia była osobą konsekrowaną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • PiB
  20.09.2019 10:54
  @velario-new
 • PiB
  20.09.2019 11:14
  @velario-new: Nie, nie zmienia się - niestety - nic, nadal widoczne są przejawy albo złej woli u velario-new, która to zła wola powoduje, że niezależnie od stanu rzeczy obiektywnego, wypowiedzi tej osoby są tendencyjne - albo nie zmienia się brak logicznego myślenia podczas lektury bądź analizy bądź wypowiedzi, przynajmniej w sytuacjach wzburzenia - albo i jedno i drugie występuje. Velario-new wyraża niezgodę na to, by za zabójstwo winić feministki, czyli zupełnie mija się velario-new z artykułem, gdzie jest mowa, że bp zarzucił feministkom przemilczanie faktu zabójstwa, czyli ocenia za niewłaściwe ich działanie po zabójstwie. Dlaczego uporczywie wbrew faktom velario-new fałszywie oskarża? Biskup nie oskarża, że "w tej sytuacji zabicia zakonnicy" są winne feministki. Natomiast owszem - zarzuca feministkom złe działanie w sytucji PO zabiciu, bo zwykle podnoszą wielki raban, gdy choćby wyimaginowane krzywdy działy się kobietom, cóż dopiero gwałt, cóż dopiero zaś gwałt z zabójstwem. Dlaczego w tym wypadku milczą? Czy nie jest to milczenie naganne ? Czyż więc zarzut, krytyka - nie są jak najbardziej słuszne? PS1: chcę wierzyć, że te niejasności u velario-new są jedynie skutkiem wzburzenia, przejęcia się ideą jakąś pozytywną, choćby pomieszaną z błędami, jak to u feministek bywa; jeżeli jednak to czysta zła wola, cóż, sprawa trudniejsza. Proszę jednak nie tracić nadziei. W pełnej prawdzie - jest najlepsze rozwiązanie, proszę zaufać i szukać Prawdy, nie pomysłów ideologii. Jeżeli zaś to jednak nie aż tak zła wola - proszę szukać tym bardziej, będzie jeszcze łatwiej; PS2: uwaga techniczna do Redakcji: niestety, "enter" od razu wysyła wpis na serwer, jak widać przed chwilą, gdy chciałem wprowadzić nowy akapit by uwypuklić adresata. Na szczęście nie wysyła Ctrl-enter od razu - ale może warto by, jak na innych portalach, czy w edytorach tekstu, wprowadzić możliwość zrobienia "mocnego akapitu", czyli właśnie, że Ctrl-enter nie wysyła tekstu, tylko czyni w nim akapit. Szkoda trochę, że tego nie ma, bo trzeba pisać nadziubdziane, jak w niniejszym wpisie; PS3: szkoda jednak chyba trochę, że nie ma możliwości też "minusowania"; rozumiem ideę pozytywną, by wyróżniać tylko za dobro - doceń; niemniej jednak, może delikatnie nazywając, ale warto by umożliwić sygnalizowanie różnicy zdań, niekoniecznie ostrym "minus", ale choćby "nie zgadzam się" "myślę inaczej", "błąd moim zdaniem" itp.
 • wietrzyk11
  20.09.2019 23:33
  Zaślepienie pomaganiem prowadzi do dramatów. Zdrowy instynkt samozachowawczy ratuje życie.
 • Dremor_
  21.09.2019 12:45
  Dremor_
  W Portugalii nikt inny, tylko właśnie feministki organizują zajęcia samoobrony dla kobiet, podejmują działania na rzecz walki ze stereotypem macho i oferują realną pomoc ofiarom.

  Ciekawe czego biskup oczekiwał? Że feministki zorganizują dla zakonnic kursy wendo? Wtedy by pewnie krzyczał, że środowiska wrogie Kościołowi chcą się lansować na tragedii.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9