O. Piloni: poszukując swego miejsca w życiu odnajdujemy niebo

Tysiące młodych wędruje z różnych części Włoch we franciszkańskich pielgrzymkach zmierzających do Asyżu, na uroczystości Porcjunkuli, aby tam uzyskać odpust zupełny i przebaczenie wszystkich grzechów.

Co roku wydarzenie to ściąga do miasta św. Franciszka tysiące ludzi, wśród nich wielu młodych. Posługujący tam franciszkanie w triduum poprzedzającym uroczystość 2 sierpnia zapraszają do wspólnej refleksji i modlitwy, aby jeszcze bardziej otworzyć się na najwspanialsze przesłanie, że miłosierdzie Pana dosięga każdego pielgrzyma.

O. Francesco Piloni, franciszkanin odpowiedzialny za duszpasterstwo młodych, w wywiadzie dla Radia Watykańskiego opowiedział o tegorocznej pielgrzymce młodzieży, która już od kilku dni kroczy do Asyżu

“Od 39 lat przychodzą tutaj z różnych regionów Włoch w pielgrzymce franciszkańskiej, która narodziła się prawie 40 lat temu. Gromadzi ona młodych ludzi, którzy jako pielgrzymi pragną doświadczyć przebaczenia tutaj w Asyżu. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa: «Na twoim miejscu». Pragnie ono opowiedzieć i wskazać na biblijne i franciszkańskie tropy, które prowadzą młodych w czasie ich drogi – wskazał o. Piloni. - «Na twoim miejscu» znaczy tyle, że my cały czas słyszymy od młodych pragnienie znalezienia swojego miejsca. Wydaje się, że każdy człowiek, w każdym wieku, coraz bardziej poszukuje swojego miejsca. Pragniemy więc wraz z nimi to poszukiwanie odbyć w Biblii. I dojdziemy do momentu, gdzie odkryjemy miejsce, które wskazał nam już św. Franciszek z Asyżu, niebo, o które prosił on Boga dla wszystkich ludzi. Raj, czyli nowe niebo i nową ziemię, których możemy już ciągle doświadczać, a w tym roku odnaleźć jeszcze raz na nowo.”

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11