Indie: spotkanie młodych

Wszyscy ochrzczeni są wezwani do bliskich relacji z Jezusem, aby stawać się Jego uczniami i przemieniać ten świat i relacje jako prawdziwi misjonarze. Marzcie o tym, że staniecie się prawdziwymi uczniami misji, zarówno w pracy, jak i w domu, w społeczeństwie.

Te słowa zachęty metropolita Bombaju w Indiach skierował do młodych, którzy zebrali się w tym mieście na międzynarodowej konferencji odbywającej się pod hasłem: „Rozpalić na nowo charyzmat Boży”.

Na Mszy inaugurującej spotkanie kard. Oswald Gracias wzywał młodych, aby odrzucili wszystkie obawy i niepokoje, oddając je Jezusowi. To dobry czas, aby z Nim rozmawiać i wsłuchiwać się w Jego głos.

Odwołując się do Synodu poświęconego młodzieży hinduski purpurat przypomniał, że młodzi katolicy bardzo prosili biskupów, aby wsłuchiwali się w to, co mają do powiedzenia, aby im zaufali i towarzyszyli. „Słuchać oznacza skupić całą uwagę na tym, co się mówi – powiedział kardynał. – Dlatego młodzi wzywali nas, abyśmy nie traktowali ich jak dzieci. «Jesteśmy odpowiedzialni – mówili – wiemy, że wiele rzeczy możemy zrobić bardzo dobrze».”

Kard. Gracias zaznaczył, że to przesłanie jest skierowane także i do rodziców oraz do całego społeczeństwa, które musi uczyć się od młodych, musi powierzać im większą odpowiedzialność oraz musi zrozumieć i zaakceptować to, że młodzi są szlachetni, prawdziwi, a ten świat pragną uczynić lepszym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8