Jasna Góra: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W 28. już Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja uczestniczyło 100 tys. słuchaczy.

Modlili się o odnowę oblicza polskiej ziemi. Przepraszali też za bluźnierstwa, zniewagi i świętokradztwa przeciw Bogu i Królowej Polski. Dziękowali za pierwszą wizytę Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie i błagali za rodziny oraz o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

- Wobec tego co dzieje się w Polsce, zwłaszcza w ciągu ostatnich miesięcy, nie pozostaje nam nic innego tylko przepraszać Matkę Bożą i prosić Ducha Świętego o przemianę życia narodowego - powiedział redemptorysta, o. Jan Król.

„Dlatego tu jesteśmy, by prosić Matkę Najświętszą o pomoc, o wstawiennictwo, ale również, by przepraszać Boga Najwyższego i naszą Panią i Królową za wszelkie zniewagi, nieprawości, których wszyscy mamy tego świadomość w obecnym czasie jest wyjątkowo dużo”.

Szyderstwa z wiary i Wizerunku Matki Bożej ranią wielu Polaków, bo odczuwają to jak cios zadany w nasze serca: „To jest takie znieważenie naszej wiary, Matka zawsze nas broniła, a to jest tak jakby Ją uderzyć w twarz”.

Podczas Mszy św. bp Ignacy Dec przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru. „Chcemy mieć Polskę katolicką i Europę chrześcijańską, chcemy być w Europie, w której będzie się uznawało Boga za gwaranta ładu moralnego w życiu indywidualnym i społecznym, prywatnym i publicznym” – mówił ordynariusz świdnicki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7