Abp Fisichella: ubodzy pozwalają odkryć istotę Ewangelii

Ojciec Święty zwraca uwagę na nowe formy biedy, które każdego dnia pojawiąją się przed naszymi oczyma oraz zaprasza do konkretnych działań, które niosą ze sobą nadzieję. Wskazuje na przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji komentując papieskie przesłanie na obchodzony w listopadzie Światowy Dzień Ubogich.

Abp Rino Fisichella zaznaczył, że kierowana przez niego dykasteria przygotowała z tej okazji wiele wydarzeń. Na placu św. Piotra stanie mobilny szpital, z lekarzami różnych specjalizacji, gdzie potrzebujący będą mogli otrzymać odpowiednią pomoc. Przypomniał, że w ub.r. skorzystało z niej ponad 3 tys. osób. Ponadto 1,5 tys. ubogich zostanie zaproszonych na obiad z Papieżem. Wcześniej zostanie dla nich odprawiona Mszy w bazylice watykańskiej i odbędzie się kolejna już edycja koncertu: „Z biednymi i dla biednych”.

Watykański hierarcha zwrócił też uwagę na duchowy wymiar pomocy ubogim. Za Franciszkiem podkreślił, że podstawową dyskryminacją, jakiej doświadczają ubodzy, jest właśnie ta duchowa. Stąd zadaniem chrześcijan jest pomoc w przywracaniu im ich godności. Abp Fisichella wskazał przy tym na lekcję, jaką w sferze duchowej dają sami ubodzy.

“Ubodzy pozwalają nam odkryć istotę Ewangelii. Nie zapominajmy, że w Ewangelii św. Mateusza wyliczone są dzieła miłosierdzia: byłem głodny, spragniony, byłem przybyszem, chorym, byłem w więzieniu, nagi... We wszystkich tych sytuacjach Jezus mówi: «Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili» - przypomniał w wywiadzie dla Radia Watykańskiego abp Fisichella. - W rzeczywistości bowiem ubodzy przypominają nam, że w sytuacji biedy nie tylko widzimy Jezusa, ale widzimy Jezusa, który nas prowokuje, wzywa, abyśmy Go naśladowali. Zachęca więc nas do jeszcze głębszego odkrycia prawdy i autentyczności naszej wiary.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7