Franciszek do władz Rumunii: Chodzi o rozwijanie duszy waszego narodu

"Nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe."

„Aby osiągnąć harmonijny, zrównoważony rozwój, konkretną aktywizację solidarności i dobroczynności, uwrażliwienie sił społecznych, obywatelskich i politycznych na rzecz dobra wspólnego, nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe. Chodzi bowiem o rozwijanie, wraz z warunkami materialnymi, duszy waszego ludu” - powiedział papież spotykając się z przedstawicielami władz Rumunii, korpusem dyplomatycznym oraz przedstawicielami różnych wyznań religijnych i społeczeństwa obywatelskiego.

Ojciec Święty przypomniał, że w ciągu minionych trzydziestu lat Rumunia poczyniła istotne kroki na rzecz budowy systemu demokratycznego. Podkreślił wiele osiągnięć tego kraju oraz zachęcił do umożliwienia wszystkim jego mieszkańcom wyrażenia całego potencjału i pomysłowości.

Papież podkreślił także centralną rolę osoby ludzkiej.

TŁUMACZENIE:
„Aby osiągnąć harmonijny, zrównoważony rozwój, konkretną aktywizację solidarności i dobroczynności, uwrażliwienie sił społecznych, obywatelskich i politycznych na rzecz dobra wspólnego, nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe. Chodzi bowiem o rozwijanie, wraz z warunkami materialnymi, duszy waszego ludu”.

W swoim przemówieniu Franciszek wskazał także na wkład, jaki w tej dziedzinie mogą wnieść Kościoły chrześcijańskie, a na zakończenie swojego przemówienia życzył Rumunii dobrobytu i pokoju.

Pełny tekst przemówienia:

W najnowszym wydaniu "Gościa":

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • chochlik
  31.05.2019 20:19
  Zaraz , zaraz to rozwijanie duszy narodu to nie jest przypadkiem ZADANIE KOŚCIOŁA ? jeśli mówi o działaniach ekonomicznych jako o INSTRUMENCIE EWANGELIACJI , to chciałem jedynie zauważyć ,że ten instrument był w posiadaniu kościoła w czasach Piotra Pawła oraz … kościoła lokalnego w Polsce przed 1989r , Niechcący bo niechcący papież się wygadał , niechcący przyświadczył ,że kościół bez sprawiedliwości i ekonomii jadący na samej li tylko liturgii ...jest martwy . Ot "papla " … pożyteczna papla , powiedział więcej niż chciał .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6