Kard. Yeom: chrześcijanie w konkretny sposób służą życiu

Pomimo różnych trudności i problemów społecznych chrześcijanie powinni ze stanowczością odrzucić kulturę śmierci – pisze w przesłaniu wielkanocnym arcybiskup stolicy Korei Południowej – Seulu.

Komentuje w ten sposób orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niekonstytucyjny zakaz aborcji.

Kard. Andrew Yeom Soo-jung przypomniał nauczanie Kościoła katolickiego w obronie życia i wyraził swoje obawy co do konsekwencji, jakie w życiu społecznym może przynieść decyzja Trybunału. „Każdy naród jest odpowiedzialny za obronę życia i bezpieczeństwo mieszkańców w każdych okolicznościach – pisze koreański purpurat. – Każde życie, od momentu poczęcia musi być szanowane i chronione w swej godności”.

Metropolita Seulu wezwał ustawodawców, aby z uwagą i ostrożnością przygotowali poprawkę do obecnego prawa. Jednocześnie zachęcił wiernych do bycia pierwszymi, którzy wybierają życie, a nie śmierć. Dodał, że chrześcijanie, jako Lud Boży powinni w sposób konkretny służyć i ponosić ofiary w obronie życia. Wśród różnych przeszkód społecznych winni odrzucić kulturę śmierci. „Kiedy my sami zaczniemy wybierać i szanować każde życie, takim jakim ono jest, wtedy na pewno będziemy zdolni, aby spotkać zmartwychwstałego Pana, który żyje wśród nas” – stwierdził w przesłaniu wielkanocnym kard. Yeom.

Sentencja Trybunału Korei Południowej na nowo podzieliła opinię publiczną w kwestii ochrony życia. Organizacje feministyczne i niektóre stowarzyszenia lekarskie przyjęły ją z radością, natomiast wspólnoty religijne wyraziły swoją dezaprobatę i smutek podkreślając, że dekretuje ona łamanie prawa do życia dzieci, które się jeszcze nie narodziły.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8