Gościmy w Czyżynach. "Gość Niedzielny" w parafii św. Judy Tadeusza

Przez całą niedzielę "Gość Niedzielny" jest prezentowany na krakowskich Czyżynach. Parafianie zapoznają się z naszymi wydawnictwami i specyfiką pracy, o której w kazaniach mówi ks. Rafał Skitek.

Reklama

Przed i po kolejnych Mszach św., tłumy oblegały dziś nasze stoisko, przeglądając i kupując wydawnictwa, zadając pytania. - Czytam regularnie „Gościa” od trzech lat, cenię go. Dlatego cieszę się, że teraz także inni współparafianie będą mogli się zapoznać z treścią pisma - powiedziała Renata Socha, pracowniczka Politechniki Krakowskiej.

Na prezentacji bardzo zależało proboszczowi czyżyńskiej parafii.

- Ta "Niedziela z Gościem" jest m.in. po to, żeby pokazać, że Kościół, my, ludzie wierzący, dysponujemy źródłami wiedzy religijnej, która pomaga nam pogłębić naszą wiarę i pobożność. Media katolickie pomagają z głębią spojrzenia odnaleźć w codziennym zalewie informacji właściwy kierunek spojrzenia na człowieka, na wiarę, na życie, na świat, na Kościół. Warto byśmy wiedzieli, że nie jesteśmy bezbronni, że mamy skuteczne, nowoczesne narzędzia medialne służące rozwojowi duchowemu człowieka. Dlatego zależało mi na gościnie ważnego medium katolickiego - powiedział ks. dr Czesław Sandecki, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza.

Ks. Rafał Skitek, dyrektor Radia eM, wchodzącego w skład grupy medialnej "Gościa", stara się w kazaniach w trakcie kolejnych Mszy św. (ostatnia rozpocznie się o godz. 18), przedstawić charakter naszej pracy w "Gościu Niedzielnym", "Małym Gościu" i Radiu eM, wychodząc od historii nawróconej zakonnicy Anny Nobili, którą poznał w Krakowie w trakcie ŚDM i potem napisał o niej artykuł. - Ten przykład wskazuje, że teksty i audycje, które są prezentowane na naszych łamach i w eterze, pokazują działanie Pana Boga dzisiaj, że staramy się ukazywać świat Boży, szukając prawdy. Staramy się przedstawiać rzeczywistość wiarygodnie i uczciwie - powiedział ks. Rafał.

Parafia czyżyńska jest specyficzna,  łącząc to co stare, z nowym. Czyżyny były niegdyś jedną ze starych wsi, które zostały włączone w obręb Nowej Huty. Ich wygląd zmienił się diametralnie gdy wszedł tu wielki przemysł hutniczy, powstały osiedla bloków. Wieś należała przez wieki do parafii św. Bartłomieja w Mogile. Budowa obecnego kościoła parafialnego zaczęła się w 1936 r. Parafia została zaś erygowana formalnie w 1951 r. przez abp. Adama Sapiehę, który był też fundatorem istniejącej do dziś na tym terenie szkoły podstawowej nr 156. Teraz do mieszkańców nielicznych już starych domów wiejskich oraz bloków z czasów pierwszego czterdziestolecia funkcjonowania huty, dołączają kolejni mieszkańcy. - Nasza parafia liczy formalnie kilkanaście tysięcy osób, lecz ciągle się powiększa. Powstają nowe domy, blok za blokiem, osiedla za osiedlami, zaludniające się nowymi mieszkańcami. W związku z tym szukamy rozmaitych sposobów dotarcia do nich m.in. przez media społecznościowe. Prócz multimedialnej strony parafialnej mamy także profil na FB stworzony m.in. z myślą o nowych mieszkańcach, którzy przecież nie od razu po zakupieniu mieszkania idą tutaj do kościoła. Młodzi są bowiem początkowo związani jeszcze mocno z parafiami z których pochodzą np. na Podkarpaciu. Zamierzamy też rozpocząć rozsyłanie tzw. newslettera z wiadomościami parafialnymi - powiedział ks. dr Sandecki.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama