Francja: odkryliśmy zło w Kościele, odkryjmy i Boga

W naszej wierze urzeczywistniają się dziś słowa Chrystusa: „Prawda was wyzwoli”. Jest to jednak bolesne, bo zło jest głębokie – piszą w tegorocznym przesłaniu na Wielki Post francuscy biskupi.

Jego głównym tematem są ujawnione ostatnio skandale, których ofiarą padli zarówno nieletni, jak i dorośli. Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci i zaniepokojeni. Te niemoralne czyny nas gorszą i naruszają nasze zaufanie do Kościoła oraz tych, którzy poświęcili swe życie Bogu – napisali biskupi. Dziękują zarazem ofiarom za to, że o tym opowiedziały.

Nie lekceważąc odkrytego w Kościele zła, episkopat Francji przypomina o stale obecnym w nim Bogu, który wyzwala nas z kłamstwa i grzechu. W ubiegłą niedzielę w wielu francuskich kościołach odbyła się prezentacja katechumenów, a zatem dorosłych, którzy podczas najbliższych świąt przyjmą chrzest. „Wydarzenie to pozwala nam doświadczyć płodności Kościoła. Wiele kobiet i mężczyzn rozpoznaje działającego w nim Ducha i zwraca się do Kościoła, aby towarzyszył im w tym nowym doświadczeniu” – piszą francuscy biskupi, przypominając o wielkim codziennym poświęceniu ogromnej rzeszy kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich.

W przesłaniu na Wielki Post episkopat Francji wybiega już w przyszłość, ku świętom paschalnym i wypływającym z nich oczyszczeniu i świetle. Nie jesteśmy sami, nadal możemy być nosicielami nadziei – zapewniają francuscy biskupi. - Chcemy kontynuować nasze starania o nawrócenie w tych dziedzinach, w których niektórzy z nas zgrzeszyli.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9