Franciszek: Nie ma rozwoju bez solidarności

Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników Światowego Szczytu Rządowego, który aktualnie odbywa się w Dubaju. To największe forum gromadzące przedstawicieli rządów, organizacji międzynarodowych oraz instytucji akademickich omawiające nowe sposoby rządzenia oraz innowacje w rozwoju służb sektora publicznego.

Ojciec Święty życzył zebranym, aby w centrum ich refleksji stało nie tyle pytanie: jak najlepiej wykorzystać możliwości, które stają przez nami, ale jaki świat pragniemy wspólnie zbudować? To pytanie pozwala bardziej skupić się na narodach i osobach, niż na zyskach oraz interesach ekonomicznych. Nie ogranicza się ono do spojrzenia w perspektywie bliskiego jutra, ale patrzy w przyszłość, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Chodzi o przekazanie świata tym, którzy przyjdą po nas, chroniąc go przed degradacją środowiskową oraz moralną.

“W rzeczywistości nie można mówić o zrównoważonym rozwoju bez solidarności. Możemy wręcz powiedzieć, że dobro, jeśli nie jest wspólne, nie służy właściwie ludzkości – mówił Papież. – Być może jak nigdy przedtem, myślenie i działanie wymagają prawdziwego dialogu z drugim, ponieważ bez niego nie ma dla mnie przyszłości. Życzę więc wam, w waszej działalności rozpoczynania zawsze od spojrzenia na ludzkie oblicza, od odczuwania krzyku narodów oraz biednych, od przyswajania sobie pytań dzieci.”

Na zakończenie Franciszek życzył uczestnikom owocnych obrad w służbie dobra wspólnego oraz zapewnił o pamięci przed Bogiem, aby błogosławił zaangażowanie w budowanie świata bardziej sprawiedliwego i pokojowego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6