Kard. Clemente: "dziś" Ewangelii tworzą młodzi

Zdaniem patriarchy Lizbony ścisła współpraca Kościoła portugalskiego z Kościołami afrykańskimi przyczyniła się do decyzji Papieża o wyborze tego kraju na miejsce Światowych Dni Młodzieży w 2022 r.

Kard. Manuel Clemente przyznał, że już od bardzo dawna Kościół portugalski starał się o organizację tych dni. Dodał, że ich przygotowanie bardzo dobrze wpisuje się w zaangażowanie młodych Portugalczyków w życie tamtejszej wspólnoty. Wskazał na nową inicjatywę podjętą przez ponad tysiąc studentów nazywaną misjami ewangelizacyjnymi. Docierają oni do wszystkich parafii w kraju, aby tam dzielić się swoją wiarą i życiem, ale jednocześnie ubogacać się lokalnym doświadczeniem.

Mówiąc o wyborze Lizbony na miejsce przyszłych ŚDM podkreślił, że jego zdaniem do takiej decyzji Papieża przyczyniła się ścisła współpraca Kościoła portugalskiego z Kościołami afrykańskimi, szczególnie w Angoli, Mozambiku i na Wyspach Zielonego Przylądka. Światowe Dni Młodzieży nigdy jeszcze nie gościły na kontynencie afrykańskim i zorganizowanie ich tam wydaje się na razie niemożliwe. Dlatego Portugalia.

Patriarcha Lizbony podzielił się także swoimi nadziejami związanymi ze spotkaniem młodzieży Portugalii oraz zaprosił na nie Polaków.

“ Jako chrześcijanin i duszpasterz bardzo bym pragnął, aby te dni przyczyniły się do większego nawrócenia i większej obecności Ewangelii w życiu Portugalczyków. Będą one okazją do pogłębienia ducha chrześcijańskiego – mówił kard. Clemente. – Ci młodzi, którzy przyjadą do nas ze swoim doświadczeniem wiary, nowym, świeżym spojrzeniem na Kościół mogą nas ubogacić. Jestem przekonany, że to, co powiedział Papież do młodych tutaj w Panamie, że jesteście dziś, teraz Kościoła, nie tylko jego przyszłością jest bardzo ważne. 'Dziś' Ewangelii tworzą oni.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10