Panama: dobiegają końca Dni w diecezjach

Powoli dobiegają końca Dni w diecezjach, które poprzedzają spotkanie młodych w Panamie. W Mszy rozesłania w diecezji Chitré udział wziął abp Marek Jędraszewski.

Setki pielgrzymów pochodzących m. in. z Francji, Polski, USA, Brazylii, Meksyku czy Afryki wypełniły Błonia Niepokalanej. Pomimo upału panował klimat radości i świątecznego spotkania. Młodzi Panamczycy dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu gości. „Czasami nie mogliśmy się porozumieć w żadnym języku, ale wówczas naszym wspólnym językiem był uśmiech i to wystarczyło” - mówiła Cristina. Wszyscy zgodnie zauważali, że było to wyjątkowe doświadczenie. „Jest to łaska, którą otrzymało nasze pokolenie. Nigdy więcej nie zobaczę czegoś takiego w Panamie w moim życiu” - podkreślał 18-letni David.

Mszy rozesłania przewodniczył miejscowy ordynariusz bp Rafael Valdivieso. Koncelebrowało ją 16 biskupów z różnych stron świata oraz ok. dwustu kapłanów i diakonów. „Cechą tych dni w naszej diecezji była radość, tak charakterystyczna dla młodzieży. Ożywiało ją spotkanie tylu kultur w naszym regionie. Te dni przygotowały was do spotkania z Papieżem w Panamie” - powiedział bp Valdivieso.

Na zakończenie liturgii abp Marek Jędraszewski przekazał na ręce ordynariusza ornat przywieziony z Krakowa, miasta, które gościło SDM w 2016 r. Podziękował za serdeczne przyjęcie ok. 1000 Polaków w diecezji Chitré, w tym 600 z archidiecezji krakowskiej. Młodzież otrzymała specjalne błogosławieństwo przed wyjazdem do Panamy. Wieczorem odbyło się święto narodów. Szacuje się, że diecezja Chitré przyjęła ok. 4 tys. młodych pielgrzymów z całego świata.

Do Panamy dotarły już też relikwie św. Jana Pawła II. Ampułkę z krwią Papieża młodzieży i inicjatora ŚDM, abp Marek Jędraszewski przekazał ordynariuszowi archidiecezji panameńskiej abp. José Domingo Ulloi Mendiecie. Relikwia zostanie umieszczona w katedrze Matki Bożej La Antigua w nowym ołtarzu, który poświęci Papież Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6