Przyjmować, chronić, promować i integrować

COMECE wspiera Światowy Pakt Migracyjny.

Idąc za przykładem Papieża Franciszka, Kościół katolicki w Europie potwierdza naszą wspólną odpowiedzialność, aby przyjmować, chronić, promować i integrować migrantów i uchodźców w naszych społeczeństwach. To słowa przewodniczącego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), jakie znalazły się w oświadczeniu wspierającym oenzetowski pakt migracyjny. (UN Global Compact on Migration).

Abp Jean-Claude Hollerich podkreśla, że migranci nie są cyframi, ale osobami, które mają twarze, imiona i swoje osobiste historie. Zasługują oni na to, żeby traktować ich zgodnie z ich niezbywalną godnością i podstawowymi prawami. Arcybiskup Luksemburga zachęca także władze do zarządzania migracją zgodnie z wartościami takimi jak sprawiedliwość, solidarność i współczucie.

11 grudnia w Marrakeszu ma zostać podpisany Światowy Pakt ws. Migracji. W lipcu został on wstępnie zaakceptowany przez 192 kraje. Abp Hollerich stwierdza, że dokument jest owocem szerokich negocjacji i pozwala na lepsze regulowanie migracji z korzyścią dla indywidualnych osób i całych wspólnot. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla migrantów, jak i dla goszczących ich społeczeństw, promując drogi prawne, zapobiegając handlowi ludźmi, śmiercionośnym podróżom i rozbijaniu rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10