Konferencja Episkopatu Kuby zabrała głos w sprawie projektu nowej konstytucji, która po zakończeniu konsultacji społecznych zostanie poddana pod głosowanie w powszechnym referendum.
Nowa konstytucja ma zastąpić tę z 1976 r., Została już zatwierdzona przez parlament w lipcu zeszłego roku. Obecnie jest analizowana i dyskutowana w czasie spotkań obywateli w miejscach ich pracy, zamieszkania i ośrodkach naukowych.
Biskupi zwracają uwagę rządzącym na kilka tematów, m.in. na godność mężczyzny i kobiety, szacunek dla praw człowieka, rodzinę, gospodarkę i służbę dobru wspólnemu. Ponadto, zauważają, że Powszechna Deklaracja Praw Człowieka z 10 grudnia 1948 r., nie jest jeszcze w pełni stosowana w tym kraju. W przypadku samego Kościoła katolickiego, konieczne jest prawne uznanie Kościoła i jego tożsamości, z możliwością prowadzenia działalności oświatowej, kulturalnej, zdrowotnej i charytatywnej.
Pasterze Kościoła na Kubie, zwracają się także z prośbą o utworzenie „Trybunału Gwarancji Konstytucyjnych w celu ochrony praw, które są zagwarantowane [w ustawie zasadniczej]”. Miałby on być najwyższym organem, którego misją byłoby zapewnienie supremacji Konstytucji i obrony porządku konstytucyjnego. W obecnym kubańskim systemie prawnym organ ten nie istnieje.
W Tallinie trwa 47. Europejskie Spotkanie Młodych zorganizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.
W Boże Narodzenie, Rosja przeprowadziła zmasowane ataki na Ukrainę.
Cała wspólnota Kościoła powinna wykorzystać czas Roku Jubileuszowego.