Spotkania w ramach cyklu "Duchowość dla Warszawy" prowadzą ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW oraz s. dr Judyta Pudełko PDDM
Spotkania w ramach cyklu "Duchowość dla Warszawy" prowadzą ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW oraz s. dr Judyta Pudełko PDDM
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Mały sekret ks. Dolindo

Brak komentarzy: 0

Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 24.10.2018 12:01

Modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij" nie jest magiczną formułą do upraszania cudów. Przy jej odmawianiu potrzeba czegoś jeszcze.

Joanna Bątkiewicz-Brożek przytaczała swoją rozmowę z żyjącą bratanicą ks. Dolindo - Grazią Ruotolo, która zauważa w życiu swojego krewnego trzy wyjątkowe rysy. Już jako dziecko potrafił przebaczać krzywdzicielom, a w dorosłym życiu nawet uklęknąć przed tymi, którzy go zdradzili i prosić ich o przebaczenie, co powodowało, że zatwardziałe serca się nawracały. Poza tym mimo odsunięcia od ołtarza na 20 lat, bezgranicznie kochał Kościół i nie pozwalał mówić o nim źle. 

Neapolitański kapłan przepowiedział pontyfikat Jana Pawła II i jego wkład w obalenie komunizmu. O proroczych słowach polski papież dowiedział się pod koniec swojego życia. Ksiądz Dolindo był w stałej łączności duchowej z o. Pio, z którym osobiście spotkał się tylko raz i od którego wtedy usłyszał : "W twej duszy jest niebo". To o. Pio nakazał przechować wszystkie dzieła i notatki mistyka z Neapolu.

- Odkrywanie postaci ks. Dolindo nauczyło mnie i moją rodzinę miłości do Eucharystii - wyznała pisarka. - On sam pisał, że w momencie konsekracji wszyscy obecni w kościele powinni wstrzymać oddech - takie cuda dzieją się wtedy w niebie. Jezus oddaje życie za mnie i za ciebie. Jego męka nie skończyła się na krzyżu, ale codziennie trwa na tysiącach ołtarzy świata.

Ks. Dolindo Ruotolo zmarł w opinii świętości 19 listopada 1970 r. Pozostawił po sobie 33 tomy komentarzy biblijnych, dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne oraz listy i zapiski autobiograficzne. Na razie tylko niewielka część jego spuścizny została przetłumaczona na język polski. W 1997 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Na kolejne spotkanie z cyklu "Duchowość dla Warszawy", Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza do Centralnej Biblioteki Rolniczej (Krakowskie przedmieście 66) 20 listopada o godz. 19. Tym razem dotyczyć będzie cudów i innych Bożych interwencji.

Relacje z poprzednich spotkań:

Anioł ostatniego ratunku

Spotkanie z ks. Grzywoczem - GALERIA

Jak dbać o rozwój duchowy?

Niedojrzali, narcystyczni, roszczeniowi...

Jak czytać Pismo Święte?

W więzieniu niezdrowej religijności

Zapis wideo konferencji można znaleźć też napwtw.pl/duchowosc-dla-warszawy.

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 3 z 3 Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..