Papież: wiara świętego ludu oddanego Bogu

Papież Franciszek przekazał serdecznie pozdrowienia wszystkim Salwadorczykom, którzy żyją wiarą świętego ludu oddanego Bogu wyrażając ją w różnych formach religijności. Kształtuje ona ich życie rodzinne i społeczne.

Dzisiaj przed południem Ojciec Święty przyjął na audiencji w Watykanie pielgrzymów, którzy przybyli do Rzymu na kanonizację abp. Oskara Romero. Zwracając się do nich Franciszek wskazał na przesłanie, które pozostawił św. Oskar podkreślając jego wezwanie do bycia świadkiem Chrystusa w pełnej wolności, która tylko w Nim znajduje wypełnienie.

“Przesłanie św. Oskara Romero dotyczy wszystkich bez wyjątku, dużych i małych, wszystkich. Byłem pod wrażeniem, gdy weszła 90-letnia staruszka, która wołała i oklaskiwała jakby miała 15 lat. Siła wiary jest siłą Ludu Bożego. Oskar Romero powtarza z całą mocą, że każdy katolik powinien być męczennikiem, ponieważ słowo męczennik oznacza świadka, świadka Bożego orędzia skierowanego do ludzi – podkreślił Franciszek. - Bóg pragnie być obecny w naszym życiu oraz wzywa nas do głoszenia jego przesłania wolności wszystkim ludziom. Tylko w Nim możemy być wolni: wolni od grzechu, od zła i wolni od nienawiści w naszych sercach. Oskar Romero został ofiarą nienawiści, ale wolny całkowicie, aby kochać oraz przyjmować Pana w naszych braciach. Prawdziwa wolność już tutaj na ziemi obejmuje troskę o konkretnego człowieka, aby obudzić w każdym sercu nadzieję zbawienia.”

Franciszek wspomniał o różnych trudnościach przeżywanych w niedalekiej przeszłości przez Salwador, o podziałach i wojnach. Przemoc odcisnęła się bardzo na życiu kraju. Stąd wspomnienie św. Oskara Romero jest szczególną okazją, aby skierować przesłanie pokoju oraz pojednania wszystkim narodom Ameryki Łacińskiej.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6