Ks. Cisło: Co 3 minuty ginie wasz brat i siostra w wierze

- Przyszłość Kościoła zależy od was. Musicie być świadomi, co oznacza pójście za Jezusem - mówił kapłan do młodzieży zebranej w Legnickim Polu.

Do Legnickiego Pola na doroczne Spotkanie Młodych przyjechał ks. Waldemar Cisło z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Opowiedział on uczestnikom o prześladowaniu chrześcijan w wielu krajach na świecie.

- Co 3 minuty ginie wasz brat i siostra w wierze. W krajach takich jak Pakistan, Nigeria czy Irak i Syria mordowanych jest blisko 170 tys. chrześcijan rocznie - mówił kapłan. - Musimy być świadomi, że kondycja Kościoła w Europie też nie jest dobra. Słyszeliście o zamieszaniu wokół pomnika Jana Sobieskiego w Wiedniu? Władze boją się go postawić z obawy przed opinią muzułmanów. W Wiedniu w 2030 r. największą grupą religijną będą islamiści. W Polsce żyjemy w złudnym poczuciu siły Kościoła. Spada nam jednak odsetek uczestniczących w Eucharystii, a w ciągu ostatnich 10 latach z kapłaństwa odeszło 700 księży. To tak, jakby jedna diecezja zniknęła z mapy Polski! - mówił ks. Waldemar Cisło.

Młodzi usłyszeli m.in. o opresjach względem chrześcijan od Nigerii, przez Sudan, Egipt, Syrię, Irak czy Pakistan.

- Tam chrześcijaństwo ma często historię sięgającą czasów apostołów. Na Równinie Niniwy chrześcijanie są od 2000 lat. Obecnie muszą uciekać. My możemy im pomagać - mówił ks. Waldemar Cisło.

Kapłan opowiedział o dziełach pomocowych na rzecz chrześcijan, jakie prowadzi Pomoc Kościołowi w Potrzebie - od zbiórek na rzecz ludności w Aleppo po budowę szpitala w Sudanie.

- Przyszłość Kościoła zależy od was. Musicie być świadomi, co oznacza pójście za Jezusem. Dziękuję wam i podziękujcie w moim imieniu rodzicom, że wspieracie nasze dzieła. Żadna złotówka nie jest zmarnowana. W Iraku do dzisiaj mówi się dobrze o Polakach. Jest też takie powiedzenie „ubrany jak Polak”, co jest synonimem szyku - mówił ks. Cisło.

Wśród poruszonych tematów pojawił się też problem emigracji do Europy przez Morze Śródziemne. - Dane mówią, że tylko 3 na 10 emigrantów to uchodźcy. Reszta szuka lepszego życia. Niemiecki dziennikarz podał kiedyś, że biorąc dane tylko z kilku krajów afrykańskich, mówi się, że stamtąd chce ruszyć do Europy 600 mln osób. Szlaki przerzutowe do Europy to wielki biznes mafii. Tam kobiety są gwałcone i sprzedawane do niewoli, młodzi są mordowani na organy, dzieciom są łamane nogi i ręce, by wzbudzały litość. Miejcie tego świadomość, bo mało się o tym mówi w mediach  - zakończył ks. Waldemar Cisło.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • kret
  26.08.2018 19:34
  Informacja z wywiadu"Z kapłaństwa odeszło 700 księży z ostatnich 10 lat."W Polsce?W Europie?Jak to przeżyć?Co robić?Ja modlę się codziennie za naszych z parafii, księdza proboszcza, wikarych...niechaj na to 100 lecie ojczyzny kapłani przypomną sobie jakimi byli kiedyś polscy kapłani, że potrafili wytrwać w Dachau, potrafili zostać po 1945 roku za przesuniętą granicą Polski ze swymi parafianami na dobre i na złe....dla Boga i dla ludzi to czynili i żyli nie dla siebie. Dzisiaj każdy żyje TYLKO dla siebie.I to jest chyba największy grzech!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8